Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de 13 Kripto Para Şirketi Lisans Başvurularını Geri Çekti

Birleşik Krallık'taki yerel firmalar, finansal düzenleyiciler tarafından belirlenen katı kuralları karşılayamıyor.
İngiltere’de 13 Kripto Para Şirketi Lisans Başvurularını Geri Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son dönemde ülkeler tarafından daha fazla düzenlemeye tabi tutuluyor. Birleşik Krallık’ın düzenleyici kurumu olan FCA, ülkede faaliyet gösteren kripto para firmalarına yeni yükümlülükler getiriyor.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin (FCA) kripto lisans rejiminin, ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto para birimi işletmeleri için zorlu olduğu bildiriliyor. Lisans alma zorunluluklarının ağır olması nedeniyle 13 kripto para şirketinin daha başvurularını geri çektiği belirtildi.

Geri Adım Atan Firma Sayısı Artıyor

Geri Adım Atan Firma Sayısı Artıyor

Bu ayın başında 51 firma aynı sebeple FCA’ya sunmuş olduğu başvuruları geri çekmişti. Yeni gelen başvurular ile geri adım atan şirketlerin sayısı 64’e ulaşmış oldu. Ocak 2020’den bu yana FCA, ülkenin kripto sektörü için Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğunu denetliyor.

Bu şirketler lisanslama sürecinden çıkarak, kriptoyla ilgili tüm faaliyetleri durdurması gerekiyor ve FCA tarafından para cezası ve yasal işlem yapma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Geri çekilen uygulamalar, çeşitli yargı bölgelerinde kripto borsalarında artan düzenleyici incelemenin ortasında geliyor.

FCA, Binance dahil bazı büyük platformlara karşı denetimlerini artırmış durumda. İngiltere dışında, Japonya ve Ontario, Kanada’daki düzenleyiciler de Binance borsasına uyarılarda bulunmuştu. Kripto para borsasının İngiltere’deki lisans başvurusunu Mayıs ayında geri çektiği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%