Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İklim Krizini Engellemek için Küresel Sürdürülebilirlik Standartlarına İhtiyaç Var

Asya'nın önde gelen otel gruplarından birinin direktörü, iklim krizini engellemek için küresel sürdürülebilirlik standartlarına ihtiyacı vurguladı.
İklim Krizini Engellemek için Küresel Sürdürülebilirlik Standartlarına İhtiyaç Var
Son Güncelleme: 
Yorum

Asya’nın önde gelen otel gruplarından olan Hongkong and Shanghai Hotels’in çevre direktörü, işletmelerin iklim krizi ile mücadelede anlamlı ilerleme kaydetmek istiyorlarsa, aynı telden çalmaları gerektiğini söyledi.

Holding şirketin kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik yöneticisi olan Janice Lao, sürdürülebilirlik standartlarının birleştirilmesini istedi.

Bugün verdiği bir demeçte Lao, çok fazla sürdürülebilirlik ölçütü olduğunu ve bunların halkı ezip ilerlemeyi engellediğini dile getirdi. Tek bir dilde konuşmadıkları takdirde, insanların hangi ilerlemeyi sağlamaya çalıştıkları ya da yolculuğun neresinde olduklarını anlamayacaklarını öne sürdü.

Neticede sürdürülebilirlik standartları, çevre sorunları gittikçe daha fazla önem kazandığı için son yıllarda hızlı bir artış gösterdi.

Çevre Direktörü Sürdürülebilirlik Standartlarına İhtiyaç Var Nitekim State of Sustainability Initiatives verilerine göre 2019 itibariyle 400’den fazla önlem vardı. Bir Forbes sürdürülebilirlik lideri olan Lao da koordineli sürdürülebilirlik metrikleri bulmak için çeşitli standart kurumlarıyla halihazırda görüşmelerde bulunduğunu ama daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu bildirdi.

“Tanımları pekiştirebilirsek, hikayemizi anlatmamız çok daha kolaydır, sadece halka değil, aynı zamanda bu tür yatırımlar yapacak olan iş dünyasına da” ifadeleriyle düşüncesini açıkladı.

Lao’nun yorumları, dünya liderlerinin bu hafta İsviçre, Davos’ta diğer şeylerin yanı sıra yoğunlaşan iklim krizine odaklanmak üzere oldukları bir zamanda geldi.

Çevre Direktörü Sürdürülebilirlik Çağrısı Hong Kong and Shanghai Hotels grubunun 2013 yılından bu yana sürdürülebilir gıda tedariki ve inşaat gibi alanları kapsayan Sustainable Luxury Vision 2020 aracılığıyla çevre uygulamalarını sürdürdüğü de biliniyor. Asya, ABD ve Avrupa’da operasyonları olan grubun yatırımcı katılımını başardığı da biliniyor çünkü planını uzun vadeli stratejisinin bir parçası olarak sunabildi.

Yönetici, daha düşük marjlı düşük ve orta sınıf oteller için yaklaşımın daha az ulaşılabilir olabileceğini söyledi. Ancak işletmelerin sürdürülebilirliğe geçişi kaçınılmaz olarak görmesi gerektiğini de sözlerine ekledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Gelecek böyle olacak, norm bu. Faaliyet göstereceğimiz tüm şehirlerde, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde giderek daha fazla çevre, iklim değişikliği ve plastik düzenlemesi gördüğümüzü biliyoruz. Bu bizim hazırlandığımız bir şey.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu