Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huobi Yöneticisi, Çin’deki Kripto Ticaretinin Durdurulması Sürecini Özetledi

Borsa, 31 Aralık 2021'e kadar kalıcı olarak kapatmadan önce Çinli hesapların tüm kripto varlıklarını korumayı amaçlıyor.
Huobi Yöneticisi, Çin’deki Kripto Ticaretinin Durdurulması Sürecini Özetledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’in en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, geçtiğimiz gün ülkedeki kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını açıklamıştı. Gelen bu açıklama, kripto para piyasasında sert düşüş yaşanmasına neden oldu.

Huobi Group’un kurucu ortağı Du Jun, kripto borsasının sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak istediğini söyledi.

Jun, müşterilerin, önümüzdeki birkaç ay içinde varlıklarını diğer borsalara veya cüzdanlara aktarabileceğini söyledi. Borsanın kurucu ortağı, ilerleyen dönemde yapılacak duyurular ile özel önlemler ve çalışma kurallarının ana hatlarının açıklanacağını söyledi.

Yasak sırasında Çinli yatırımcılarla bir iletişim boşluğu olasılığını öne sürerek, kripto borsası, kullanıcılar onları açık deniz borsalarına veya cüzdanlarına taşıyana kadar müşteri varlıklarını korumanın başka yolları üzerinde de çalışıyor.

Jun, Çin Halk Bankası ve diğer Çinli düzenleyici makamlar tarafından uygulanan kripto ticareti ve madenciliği yasağını gözlemlerken, Huobi’nin uyum çabalarını ikiye katlamayı ve küresel ölçekte uyumlu operasyonlar oluşturmaya devam etmeyi planlıyor.

Huobi de dahil olmak üzere Çin’deki borsalar, kripto yasağının yürürlüğe girmesinden kısa bir süre sonra yeni müşteri kayıtlarını durdurmaya başladı. Huobi daha sonra anakaradaki tüm Çin hesaplarının 31 Aralık 2021’de 24:00 UTC+8’e kadar kapatılacağını duyurdu.

Çin, Bitcoin madenciliğinin aslan payını elinde tutuyordu. Artan baskılar ile Çinli madenciler kıyıdan uzak kripto dostu ülkelere taşınmaya başladı. Çinli düzenleyicilerin son 12 yılda Bitcoin ve kripto para birimlerini engellemeye yönelik 19. girişimini işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%