Yatırım yapmaya başla!

Huawei, Türkiye’deki Yatırımlarının Artarak Devam Edeceğini Açıkladı

Çinli teknoloji devi Türkiye’ye gelişinin 10. yılı kapsamında Ar-Ge faaliyetlerinin artarak devam edeceğini açıkladı.
Huawei, Türkiye’deki Yatırımlarının Artarak Devam Edeceğini Açıkladı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, telekomünikasyon ve mobil olmak üzere sektörün pek çok farklı alanında hızla büyümeyi sürdürüyor. Şirket son yıllarda ABD yaptırımları gündemden düşmüyor olsa da yeni stratejiler geliştirerek yeni yatırımlar yapıyor. Teknoloji devinin ülkemizde Ar-Ge merkezi bulunuyor. Huawei’nin Türkiye’de Ar-Ge merkezi kurmasının ardından tam tamına 10 yıl geçti.

Bu merkezde geliştirilen yazılım tabanlı ürünler dünyanın pek çok farklı pazarına ihraç ediliyor. bu pazarlar arasında Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Afrika gibi yerler bulunuyor. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin 10. yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte önemli açıklamalar yapıldı. Huawei Türkiye Direktörü Hüseyin Hai yeni yatırımların yolda olduğunu ve Türkiye’deki bilgi ve iletişim teknolojileri ekosistemini büyütmek istediklerini söyledi.

Huawei Türkiye’den Yatırım Açıklaması

Huawei Türkiye’den Yatırım Açıklaması

Huawei Türkiye Direktörü Hüseyin Hai, Türkiye’de yaptıkları toplam yatırımın 520 TL’yi bulduğunu belirterek, “On yıldır çok sayıda BT uzmanını eğitiyor ve BT yeteneklerini geliştiriyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana 1.500’den fazla mühendis ve araştırmacı, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ailesinin bir parçası oldu. Bugün 620 profesyonelle çalışıyoruz ve Türkiye’deki ICT yeteneklerine güveniyoruz. Gelecek yıl bu ekibimizi yüzde 10 büyütmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Hai geliştirdikleri çözümlerin 30’dan fazla ülkede 40 kurumsal müşteri tarafından kullanıldığının altını çizdi. Ümraniye’de bulunan merkezde Türk mühendisler tarafından geliştirilen yazılım çözümleri Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu ve Asya gibi pek çok pazarda yaygın olarak kullanılıyor.

Hai yaptıkları yatırımlar sonucu Türkiye’ye toplamda 260 milyon dolar girişi sağladıklarını belirtti. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin önemli faaliyet alanları arasında yapay zeka, 5G, Huawei Mobil Servisleri yer alıyor. Şirket artan ABD yaptırımları nedeniyle HMS alanında 100’ü aşkın yerel ortak ve içerik sağlayıcı ile birlikte çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin Huawei ile yaptığı ticaretten rahatsız olduğunu belirten açıklamalarda bulunmuştu. Pompeo açıklamasında, “Türkiye’nin Huawei ve diğer Çinli şirketlere bağımlılığının artması, ABD ile askeri işbirliğini olumsuz etkileyebilir.” ifadelerine yer vermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum