Yatırım yapmaya başla!

Huawei İmzalı Harmony OS’un Hangi Ürünler ile Hayat Bulacağı Netleşiyor

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin geliştirdiği işletim sistemi Harmony OS’un ilk olarak akıllı saat ve dizüstü bilgisayarlarda kullanıma sunulacağı söylendi.
Huawei İmzalı Harmony OS’un Hangi Ürünler ile Hayat Bulacağı Netleşiyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Çinli Huawei, son dönemde çeşitli haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere teknoloji devi akıllı telefon pazarında son derece aktif ve Samsung’dan sonra en fazla satışa sahip. Huawei’nin son dönemde gözle görülür yükselişi devam ederken ABD cephesinden gelen yaptırımlar soğuk duş etkisi yaratmıştı.

Bilindiği üzere Google, Huawei’nin Android lisansını askıya almış durumda. Piyasaya sunulmuş Huawei modelleri Google servislerinden yararlanabiliyor ve Android güncellemelerini alabiliyor. Ancak piyasaya çıkacak yeni nesil Huawei modelleri için tam bir belirsizlik durumu hakim. Şirket önümüzdeki günlerde Mate 30 ailesini tanıtacak ancak hangi işletim sisteminin olacağı tam olarak netleşmiş değil.

Teknoloji devi dışa bağımlılığını azaltmak adına bir süredir kendi işletim sistemini geliştiriyordu. Geçtiğimiz günlerde Harmony OS adı verilen Huawei imzalı işletim sistemi tanıtıldı. Yeni işletim sisteminin kullanım alanına dair haberler gelmeye devam ediyor. Teknoloji devinin Ürün yöneticisi Peter Gauden, Harmony OS’un geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Harmony OS’un Geleceği Şekilleniyor

Harmony OS’un Geleceği Şekilleniyor

Huawei yetkilileri geçtiğimiz günlerde Harmony OS ile ilgili yaptığı açıklamalarda işletim sisteminin çok geniş bir kullanım alanına sahip olacağını ifade etmişti. Şirket kısa vadede akıllı telefon modelleri için Android işletim sistemi ile devam etmek istiyor. ABD yaptırımları ve Google ile yaşanan lisans sorununda önümüzdeki günlerde neler yaşanacağı ise belirsizliğini koruyor.

Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden Peter Gauden, Harmony OS’un yakın zamanda akıllı saat ve dizüstü bilgisayar ürünlerinde yerini alacağını söyledi. İşletim sistemlerinin Çin dışındaki pazarlarda piyasaya sürülmesi için fazla bir vakit kalmadığını söyleyen Gauden, Harmony OS’un geleceğin işletim sistemi olacağını ve çok geniş bir alanda kullanılacağını ifade etti.

Huawei yetkilisi işletim sistemlerinin yaygınlaşma sürecinin ise biraz zaman alacağını belirtiyor. Şirket dizüstü bilgisayar geliştiriyor ancak bugüne kadar ürünlerinde Windows işletim sistemine yer vermişti. Harmony OS’un yüklü olduğu bir dizüstü bilgisayarın nasıl bir deneyim sunacağı merak konusu.

Huawei Android ile Bağını Koparmak İstemiyor

Huawei Android ile Bağını Koparmak İstemiyor

Huawei yetkililerinin daha önce yapmış olduğu açıklamaların bir benzeri Peter Gauden tarafından da dile getirildi. Gauden işletim sistemlerinin akıllı telefonlarda kullanılabileceğini ancak şu an Google ile olan bir anlaşmaları olduğunu ve ortaklık sürdüğü sürece Android ile devam edeceklerini söyledi. Ancak şirket gerekli gördüğü durumda Harmony OS’u akıllı telefonlar için kullanıma sunmaktan çekinmeyeceğini belirtiyor.

Gelişmeler gösteriyor ki kısa ve orta vadede Harmony OS’un kullanım oranının arttığına tanık olacağız. Şirket geliştirmiş olduğu ürünlerin tamamında gelecekte kendi işletim sistemine yer verebilir. Bu durum Huawei’nin dışa bağlılığını azaltmak ile beraber yeni alanlarda rakipler yaratmasını sağlayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum