Yatırım yapmaya başla!

Huawei’nin Çin’deki Araştırma Merkezinde Büyük Ölçekte Yangın Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin kendi ülkesindeki Ar-Ge merkezinde yangın çıktığı belirtildi.
Huawei’nin Çin’deki Araştırma Merkezinde Büyük Ölçekte Yangın Çıktı

Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei’nin pek çok merkezde araştırma birimi ve fabrikası bulunuyor. Şirketin Çin’in Dongguan kentinde bulunan bir Ar-Ge merkezinde yayın çıktığı belirtildi. Çin merkezli Global Times’ta yer alan bilgilere göre kentte bulunan Ar-Ge merkezinde çıkan yangının sebebi henüz bilinmiyor.

Yaşanan yangınla ilgili görüntüler kısa süre içerisinde sosyal medyada kendisini gösterdi. Çıkan videolarda yangının büyük çapta olduğunu ve etrafta geniş bir duman bulutu oluştuğu görülüyor. Kimi kaynaklarda ise Ar-Ge merkezinde bir patlama olduğu iddia ediliyor. Ancak resmi kaynaklardan bununla ilgili net bir açıklama yapılmış değil.

Çıkan yangında içeriside çok fazla insan bulunmadığı ve herhangi bir can kaybı bilgisinin olmadığı belirtiliyor. Dongguan kentindeki Ar-Ge merkezi henüz yapım aşamasındaydı. Bazı kaynaklarda Ar-Ge merkezinin içerisinde kolayca tutuşacak malzemelerin olduğu ve bu nedenle yangının kısa sürede büyüyebileceği belirtiliyor.

Çin sosyal medyasında konuyla ilgili paylaşım yapan pek çok kurumun daha sonrasında bu paylaşımlarını kaldırdığı görüldü. Huawei Songshan Gölü yakınlarında bulunan Ar-Ge merkezi için 1.5 milyar dolar yatırım yapmıştı. Çıkan yangının görüntülerini videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum