Yatırım yapmaya başla!

Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Sevkiyatları 3Ç19’da %66 Arttı

Canalys araştırma firmasından gelen yeni verilere göre Huawei üçüncü çeyrekte Çin’in akıllı telefon pazarında yeni bir rekor paya ulaştı. Detaylar aşağıda;
Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Sevkiyatları 3Ç19’da %66 Arttı

ABD yaptırımlarının ve eleştirilerinin hedefi olmasına rağmen yükselişini devam ettiren Huawei, edinilen yeni bilgilere göre üçüncü çeyrekte yeni bir başarıya imza attı. Araştırma firması Canalys’in yeni verileri, cihaz gönderileri rakiplerinin zararına artarken Huawei’in üçüncü çeyrekte Çin’in akıllı telefon pazarında rekor paya ulaştığını gösterdi.

Canalys, ikinci çeyrekte de Huawei’in Çin’deki akıllı telefon sevkiyatlarının yüzde 31 artarken Apple ve Çinli rakiplerin gerilediğini bildirmişti.

Yeni alınan verilerde ise Huawei’in üçüncü çeyrekte Çin’de yıllık yüzde 66 artışla 41.5 milyon akıllı telefon gönderisi gerçekleştirdiği belirtildi.

Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Gönderi 3Ç19’da %66 ArttıÇinli teknoloji devinin şu anda Çin’in tüm akıllı telefon pazarının yüzde 42’sini yöneterek, Apple ve Vivo, Oppo, Xiaomi gibi Çinli rakiplerini geride bıraktığı dile getirildi. Canalys yöneticisi Nicole Peng; “Huawei, kendisi ve diğer satıcılar arasında büyük bir boşluk açtı, hakim konumu Huawei’ye tedarik zinciri ile pazarlık yapma ve kanal ortakları içindeki cüzdan payını artırma konusunda çok fazla güç veriyor” dedi.

Nihayetinde Çinli teknoloji devi ABD ve diğer bölgelerden devam eden dalgalanmalarla karşı karşıya kaldıkça Çinli tüketiciler Huawei’in cihazlarına daha çok akın ediyor.

Huawei Çin’deki Akıllı Telefon Pazarı Hükmediyor Diğer taraftan Canalys, raporunda Huawei’in parlak görünümüne rağmen Çin’in akıllı telefon pazarının kasvetli olduğunu ve genel sevkiyatların bir önceki yıla göre yüzde 3 daraldığını aktardı.

Dünyanın üçüncü en büyük akıllı telefonu satıcısı olan Apple da bu yılın başlarında Çin’deki zayıf talep konusunda uyardı ancak o zamandan bu yana pazardaki gelişmelere işaret etti.

Canalys’e göre Apple, Çin’deki en büyük beşinci akıllı telefon satıcısı olarak konumunu korudu. Araştırma, Eylül ayında satışa sunulan iPhone 11’in, Apple’ın bölgedeki üçüncü çeyrek gönderilerinin yaklaşık yüzde 40’ını oluşturduğunu belirtti. Zaten Eylül ayında Apple’ın uygun fiyatlı iPhone 11 modelinin Çin’de en çok sipariş alan telefon olduğu açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum