Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huawei, Apple, Samsung ve OnePlus’ın En Güçlü Modelleri için Şarj Testi Yapıldı

Yakın geçmişte piyasaya çıkan amiral gemisi modeller pil testi ile kozlarını paylaştı.
Huawei, Apple, Samsung ve OnePlus’ın En Güçlü Modelleri için Şarj Testi Yapıldı
Yorum

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri her yıl birbirinden iddialı modeller ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Gelişen teknoloji ile beraber telefonlar her anlamda büyük bir ilerleme kaydediyor. Piyasada çok sayıda telefon olması kullanıcıların seçim yapmasını da zorlaştırıyor. Bir telefon piyasaya ilk çıktığında, kullanıcıların fikir sahibi olması adına çeşitli testler yapılıyor. Sağlamlık, kamera ve pil testleri bunların başlıcaları olmakta.

Yeni nesil amiral gemileri olan Huawei P40 Pro, iPhone 11 Max, Samsung Galaxy S20 Ultra ve One Plus 8 Pro modelleri arasında yeni bir pil testi yapıldı. Teknoloji videoları ile bilinen Mrwhosettheboss kanalı belirtilen telefonları pil testi ile karşı karşıya getirdi. P40 Pro, One Plus 8 ve 8 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Galaxy S20 Ultra modellerinin bataryaları sırasıyla 4.200 mAh, 4.300 mAh, 4.510 mAh, 3.969 mAh, 5.000 mAh kapasiteye sahipler.

Telefonlar üzerinde oyun, video izleme ve popüler uygulamalar üzerinde aynı işlemler yapıldı. Yapılan testte şarjı ilk biten teleon One Plus 8 oldu. Sonrasında ise P40 Pro geliyor. Amiral gemilerinin pil testinde en iyi performansı ise iPhone 11 Pro Max modeli sağladı. Tabi bu noktada iOS işletim sisteminin fark yarattığını söylemek mümkün.

Diğer modellerin hepsi Android işletim sistemi ile gelirken iPhone 11 Pro Max’in iOS ile daha düşük güç tüketimi sağladığını söyleyebiliriz. Günümüzün en iddialı telefonları arasında yapılan pil testini videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu