Yatırım yapmaya başla!

Çinli Teknoloji Devi Huawei Apple’ın Önünde Olmaya Devam Ediyor

Çinli teknoloji devi Huawei, geçen dönem olduğu gibi bu bilanço döneminde de akıllı telefon satışında Apple’ı geride bıraktı.
Çinli Teknoloji Devi Huawei Apple’ın Önünde Olmaya Devam Ediyor

Akıllı telefon pazarında yaşanan rekabet, her geçen gün daha da kızışmaya devam ediyor. Çinli teknoloji devi Huawei ise son yıllarda kazandığı ivme ile dikkat çekiyor. Şirket ABD’li teknoloji devi Apple ile sıkı bir rekabet halinde. Geçtiğimiz günlerde telefon yavaşlatma sebebiyle ceza alan Apple ve Samsung’a sert gönderme yapan Huawei, üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz bilanço dönemi itibari ile Huawei, Apple’ı geride bırakarak en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi olmuştu. Çinli teknoloji devi, açıkladığı üçüncü çeyrek verileriyle de Apple’ın üstünde kalmaya devam etti. Görünen o ki Huawei ile Apple arasındaki rekabet daha da kızışacak.

Huawei Apple’a Yerini Kaptırmıyor

Huawei Apple’a Yerini Kaptırmıyor

IDC tarafından açıklanan veriler Huawei’nin yılın ikinci çeyreğinde Apple’ı geride bırakarak dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi olduğunu ortaya koymuştu. Açıklanan üçüncü çeyrek verileri Huawei’inin Apple’ın önünde kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Huawei’nin üçüncü çeyrek itibariyle toplamda 355 milyon akıllı telefonu dünya genelinde sattığı açıklandı.

Raporda göze çarpan bir diğer konu ise Çinli teknoloji devinin 2017 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 6 düşüş göstermesi. Bu düşüşe sebep olarak ise artan telefon maliyetleri ve etiket fiyatlarındaki artış gösteriliyor. Ancak şirket buna rağmen yerini Apple’a kaptırmamayı başarmış durumda.

Huawei’nin Pazardaki Payı Artıyor

Huawei’nin Pazardaki Payı Artıyor

Grafikte görüldüğü üzere Huawei’nin pazarda yüzde 14.6 paya sahip olduğu görünüyor. Şirket pazardaki payını her geçen yıl artırmaya devam ediyor. Geçen yıla nazaran pazardaki payını artıran Çinli teknoloji devi, Apple’ın üstünde yer alarak dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi olmaya devam ediyor.

Huawei’nin son dönemdeki bu yükselişinde şüphesiz amiral gemileri P20, ve P20 Pro serilerinin büyük payı var. Son olarak Mate 20 ve Mate 20 Pro’yu tanıtan Huawei, yılın son çeyrek sonuçları ile Apple ile arasındaki farkı daha da artırmayı hedefliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum