Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huawei, AppGallery İçerisinde PC Uygulamalarına Yönelik Bölüm Geliştiriyor

Huawei mobil için sunduğu AppGallery mağazası içerisinde PC bölümü oluşturuyor.
Huawei, AppGallery İçerisinde PC Uygulamalarına Yönelik Bölüm Geliştiriyor
Yorum

Çinli teknoloji şirketi Huawei, akıllı telefon pazarındaki en güçlü üreticilerden biri olarak biliniyor. Şirket son yıllarda elde ettiği yüksek satış rakamları ile Samsung’un ardından en fazla akıllı telefon satışı yapan firma olarak biliniyor. Huawei yüksek satış rakamlarının yanı sıra uzun zamandır ABD yaptırımlarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Ulusal güvenlik tehdidi olarak değerlendirilen teknoloji devi, ABD’li şirketlerin kara listesinde bulunuyor.

Bu şirketlerin başında ie Google’ın geldiğini söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Huawei’nin yeni nesil telefonlarında Google uygulamaları kullanılamıyor. Çinli şirket başta Play Store olmak üzere YouTube, Haritalar, Gmail, Drive gibi hizmetleri kullanıcılarına sunamıyor.

Huawei bu durum sonrası kendi ekosistemini geliştirme çalışmalarına hız vermiş ve AppGallery mağazasını oluşturmuştu. Bu mağazada her geçen gün yeni uygulamalar ekleniyor ve kullanıcı deneyiminin yükseltilmesi amaçlanıyor. Teknoloji devi mağazasında PC yazılımlarına da yer vermeye hazırlanıyor.

AppGallery için PC Kategorisi Yolda

AppGallery için PC Kategorisi Yolda

AppGallery mağazası şu an için sadece Huawei’nin mobil cihaz kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirketin ilerleyen dönemde bu mağazada PC bölümünü açma hazırlığında olduğu öğrenildi. PC platformları için günümüzde Microsoft Store ve App Store bulunuyor.

Her iki şirket Windows ve macOS platformları için uygulama desteğini bu mağazalar üzerinden sağlıyor. Huawei’nin de AppGallery’de PC yazılımlarının yer aldığı bir bölüm oluşturduğu ve ilerleyen günlerde resmi olarak duyuracağı belirtiliyor.

Çıkan ekran görüntüsünde mağazanın minimalist bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Şu an için sınırlı seçeneğin olduğu mağazanın ilerleyen günlerde daha da genişletilmesi planlanıyor. Kenar çubuğunda beş kategori yer alıyor ve bunlar Keşfet, Ofis, Sınıflandımra Yönetim ve Ayarlar olarak sıralanıyor. Şu an için mağazada WeChat, WPS Office, QQ gibi programlar kendisine yer bulmuş durumda.

Çinli teknoloji devinin PC bölümünü AppGallery içerisinde ne zaman kullanıma sunacağı şu an için bilinmiyor. Mağazaya dair gelen görüntülerin sınırlı olduğu düşünülünce, Huawei’nin bu bölümü herkese sunması için biraz daha zaman gerekiyor. Çinli şirketin PC tarafında MateBook serisi ürünleri yer alıyor. AppGallery’deki PC bölümünün sadece MateBook kullanıcıları için mi yoksa tüm PC’ler için mi geleceği bilinmiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu