Yatırım yapmaya başla!

Huawei’nin Uygulama Mağazası AppGallery için Kullanıcı Dostu Bir Özellik Geliyor

Huawei, Play Store’a alternatif olarak geliştirdiği AppGallery için yeni bir özellik geliştiriyor.
Huawei’nin Uygulama Mağazası AppGallery için Kullanıcı Dostu Bir Özellik Geliyor

Çin merkezli akıllı telefon devi Huawei, son yıllardaki yükselişi ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Şirket son birkaç yıldır akıllı telefon pazarında Samsung’dan sonra en fazla satış yapan üretici olarak öne çıkıyor. Bununla beraber geçtiğimiz yıldan bu yana şirket ABD ambargosuna karşı mücadele ediyor. ABD hükümeti bir süredir Çinli şirkete yönelik yaptırımlar uyguluyor.

Bunun sonucu olarak başta Google olmak üzere pek çok teknoloji şirketi Huawei ile olan ticaretini sınırlamak durumunda kaldı. Belirli zaman aralıkları ile uygulanan lisans programları sayesinde ABD’li şirketler Huawei ile ilişkilerini sürdürüyor. Huawei’nin yeni nesil akıllı telefonlarında Android işletim sistemi yer alıyor ancak YouTube ve Play Store gibi popüler Google servisleri kullanılamıyor.

Çinli teknoloji devi bir süredir Huawei Mobil Servisleri adı altında kendi altyapısını oluşturuyor. Play Store’un karşısına çıkardığı AppGallery’nin geliştirme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Mağaza için Quick App adında kullanıcı dostu bir özellik geliyor.

Huawei, AppGallery’e Odaklandı

Huawei, AppGallery’e Odaklandı

Huawei’ye yönelik ABD yaptırımları sonrası uygulama mağazası AppGallery daha önemli bir hal aldı. Şirket daha önce geliştiricileri mağazaya uygulama sunması için teşvik edeceğini duyurmuştu. Mağazanın geliştirme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak AppGallery için oldukça beğeni toplayacak bir özellik geliştirdi. Quick App adı verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar 2 binden fazla uygulamayı cihazlarına indirmeden kullanma deneyimini yaşıyor.

Teknoloji devi Google servislerinden doğacak açığı kapatmak adına var gücüyle çalışıyor. AppGallery için dört katmanlı bir güvenlik sistemi geliştiren şirket, kullanıcıların yaş gruplarına göre uygulama gösterimi gerçekleştiriyor. Mağazada şu ana kadar 18 kategori bulunuyor. Sosyal medya, oyun, eğlence, haber, finans gibi pek çok kategorinin olduğu AppGalllery için geri bildirimler de büyük önem taşıyor.

Mağazada yer almayan kullanıcılar Huawei’ye geri bildirimde bulunuyor. Teknoloji devi kısa süre sonrasında bu uygulamaların AppGallery’de yerini almasını sağlıyor. Quick App hizmeti ise uygulamaların cihazların depolama alanından kazanç elde etmelerine imkan tanıyor. Huawei bu hizmetin 1 GB büyüklüğünde bir kütüphane olduğunun altını çiziyor. Toplamda 2 bin uygulama olduğunu düşünecek olursak her birinin son derece küçük boyuta sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum