Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Teknoloji Devi Huawei Akıllı Televizyon Pazarına Giriyor!

Teknolojinin pek çok alanında faaliyet gösteren Huawei’den gelen son haberler, şirketin akıllı televizyon geliştirdiği yönünde. İşte detaylar…
Teknoloji Devi Huawei Akıllı Televizyon Pazarına Giriyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Çinli teknoloji devi Huawei, bilindiği üzere pek çok alanda geliştirdiği ürünler ile dünyanın önde gelen şirketlerinden biri haline geldi. Şirket son günlerde pek çok haber ile dünyanın gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde tutuklanan Huawei CFO’su 10 milyon Kanada doları karşılığında serbest bırakıldı. Şirketin akıllı telefon üreticisi olmanın yanında 5G, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı saatler ürettiği biliniyor.

Ayrıca son dönemde yaptırımlara maruz kalan şirket, kendi mobil sistemini geliştirmeye başladı. Son haberler şirketin yepyeni bir alana girmek için hazırlandığını ortaya koydu. Çinli teknoloji devinin akıllı televizyon pazarına girmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Halihazırda burada Samsung, LG, Sony, Philips gibi önemli şirketlerin pazarı domine ettiği biliniyor. Ancak Huawei burada da kendine yer edinmeyi kafasına takmış.

Huawei’den Akıllı Televizyon Hamlesi

Huawei’den Akıllı Televizyon Hamlesi

Çinli Huawei, akıllı televizyon pazarında devlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket kendisi ile beraber, yan kuruluşu olan Honor üzerinden de akıllı televizyon satışı yapacak. Huawei’nin akıllı televizyonlarında yapay zeka dahil, son teknolojiye yer vereceği konuşuluyor.

Ayrıca Huawei’ye yakın kaynaklar, geliştirilecek olan akıllı televizyonda kendi işletim sistemini kullanabileceğini belirtiyor. Haliyle Amerika ile yaşanan gerilim, Huawei’yi her olasılığı düşünmeye itmiş durumda. Gelen son haberler Huawei’nin akıllı televizyonları için çok beklemeyeceğimizi gösteriyor.

Akıllı Televizyonlar için Zaman Verildi

Akıllı Televizyonlar için Zaman Verildi

Kaynaklar Huawei’nin önümüzdeki 6 ay içerisinde akıllı televizyon modellerini tanıtacağını belirtiyor. Gelecek olan ürünlerin ilk duyurusunun CES 2019’da yapılması yüksek ihtimal dahilinde. Bilindiği üzere Xiaomi’ de fiyat performansa yönelik ürünler ile pazarda ses getiriyor.

Huawei ile beraber önümüzdeki yıl içerisinde akıllı televizyon tanıtması beklenen bir diğer firma ise OnePlus. Öyle görünüyor ki önümüzdeki günlerde akıllı televizyon pazarı çok daha etkin bir rekabete sahne olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu