Yatırım yapmaya başla!

Huawei 6G Teknolojisi için Ar-Ge Çalışmalarına Başladı

Çin’in teknoloji şirketi Huawei, 5G’ye yönelik yaptığı büyük yatırımlar ile biliniyor. 5G henüz yaygınlaşmamış iken şirket şimdiden bir sonraki internet altyapısı olan 6G için Ar-Ge çalışmalarına başladı.
Huawei 6G Teknolojisi için Ar-Ge Çalışmalarına Başladı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, daha çok akıllı telefon modelleri ile gündeme geliyor. Ancak şirketin teknolojinin pek çok farklı alanında aktif olarak faaliyet gösterdiği biliniyor. Bu yıl itibariyle 5G teknolojisi tanıtıldı ve dünyanın kısıtlı bölgelerinde kullanılmaya başlandı. Bu teknolojiye yönelik en büyük yatırımları yapan şirketlerden birisi ise Huawei olmakta. Diğer yandan Huawei’nin 5G özelliğine sahip Mate X 5G modeli ile piyasada yer alacağı biliniyor.

Ancak zaman geçtikçe ilerleyen dönemde 5G altyapısı da gereksinimleri karşılayamaz hale gelecek ve teknoloji devleri daha yüksek internet hızlarının elde edileceği yeni altyapılar üzerinde çalışmaya başlayacak. Gelen son habere göre Huawei şimdiden harekete geçmiş görünüyor. Teknoloji devi bir 5G’den bir sonraki yeni nesil internet altyapısı 6G için kolları sıvadı.

Huawei 6G için Start Veriyor

Huawei 6G için Start Veriyor

Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, internet altyapıları ve kurduğu baz istasyonları ile önemli pazar payına sahip. Şirket 5G konusunda son derece agresif bir politika izliyor ve pek çok internet sağlayıcısına ürün desteği sağlıyor. Yakın zaman içerisinde 5G teknojisinin kullanımı alanının genişlemesi ve bu özelliğe sahip akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber yeni nesil internet teknolojisi herkese ulaşmış olacak.

Yeni teknolojiye dair gelişmeler tüm hızıyla sürerken Huawei diğer yandan geleceğin internet altyapısı için temelleri atmaya başladı bile. Şirketin 6G altyapısına dair Ar-Ge çalışmaları içi start verdiği belirtildi. Konuyla ilgili açıklama ise Huawei Uluslararası Medya İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Kelly’den geldi.

Kelly açıklamasında “Şirket, 2009 yılından bu yana 5G için 5 milyar dolar yatırım yaptı. Sonuç olarak ortaya 5G yonga seti, akıllı telefonlar, baz istasyonları ve ulaşım ağları çıktı. Hala dünyanın çeşitli yerlerine 3G satıyoruz. 3G’nin de dört yıl önceye göre çok daha iyi seviyede ve bunun sebebi ise 4G teknolojisini olmakta. Yapılan çalışmalar 3G teknolojisine de uyarlanabiliyor. Yeni nesil 5G teknolojisi ise 4G’nin üzerine inşa ediliyor.” diye konuştu.

5G Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

5G Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

Huawei’nin 6G için kurmuş olduğu Ar-Ge ekibi şimdilik çok küçük çapta. Ancak zaman içerisinde yapılacak olan yatırımlar ile bu alanda yeni ilerlemelerin olması bekleniyor. Şirket diğer yandan 5G’ye yönelik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Bilindiği üzere Huawei, İngiltere, İsveç ve Güney Kore gibi ülkelerde 5G’ye yönelik yatırımlarını yapıyor ve bu bölgelerde yeni nesil internet teknolojisi kısıtlı da olsa kullanılmaya başlandı.

4G teknolojisi ilk kez Norveç’te kullanıma sunulmuştu ve o dönem Huawei 5G’nin Ar-Ge sürecini başlatmıştı. Benzer durum şimdi 6G için yaşanıyor. Yine de bu teknolojinin adını duymamız için epey yıllar olduğunu söyleyebiliriz. Henüz 5G’nin bile çok sınırlı olduğu sektörde 6G’nin konuşulması için çok erken. Ancak teknolojik gelişmelerin son derece hızlı olması geleceğin altyapılarının şimdiden planlanmasına neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum