Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HSBC 3. Çeyrekte Kârını %76 Artırırken Hisseler Yükseliyor

Avrupa’nın önde gelen bankacılık şirketi HSBC, beklentileri aşan hisse başına kazanç açıkladı.
HSBC 3. Çeyrekte Kârını %76 Artırırken Hisseler Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

2021’in ilk yarısındaki vergi öncesi kârını, bir önceki yılın aynı döneminde kaydedilen 4,32 milyar dolardan 10,8 milyar dolara yükselten HSBC, son bilançosunda yine tahminleri aştı.

Üçüncü çeyrekte beklenti üstü kazanç açıklayan HSBC, 2 milyar dolara kadar hisse geri alım planı açıkladı. Bankanın raporladığı üçüncü çeyrek vergi öncesi kârı, bir yıl öncesine göre yüzde 75,8 artışla 5,4 milyar dolara yükseldi.

İyimser sonuçlarla HSBC’nin Londra Borsası’nda işlem gören hisseleri pozitif seyretti.
HSBC %0,70 Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Cuma günü en son 434,80 pound seviyesinde işlem gören HSBA kodlu hisseler, yeni güne 438,30 pound ile başladı.

TSİ 11.50’de yüzde 0,70 artıda işlem görürken gün içi hareket aralığı 433.55 – 439.40 pound oldu. Gün içi yüksek seviye Haziran ortasından bu yana hisselerin en yükseği oldu.

HSBC, bilançosunda kredi kayıplarında artışa hazırlanmak için daha önce ayrılmış yaklaşık 700 milyon dolarlık nakdi serbest bıraktığını söyledi. Bu, artan kazançlara katkıda bulunurken, bankanın faaliyet gösterdiği tüm bölgelerin çeyrek boyunca kârlı olduğu belirtildi.

HSBC CEO’su Noel Quinn kazanç açıklamasında; “Dış risk ortamına ilişkin temkinli bir görünümü korurken, son çeyreklerin en düşük seviyelerinin geride kaldığına inanıyoruz” dedi. Ek kredi provizyonları ile desteklenen güçlü bir kâr büyümesi ile iyi bir üçüncü çeyrek performansı kaydettiklerini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu