Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Teknoloji Konusunda ABD veya Çin Kadar Yenilikçi

Dünyanın en büyük telekomünikasyon sağlayıcılarından Verizon’a göre Hindistan, yenilikçilik konusunda Çin ya da ABD kadar büyük bir oyuncu.
Hindistan Teknoloji Konusunda ABD veya Çin Kadar Yenilikçi

Amerikan telekomünikasyon devi Verizon’un üst düzey yöneticilerinden olan Ronan Dunne, Hindistan’ın Çin ya da ABD kadar teknolojik yeniliğe sahip bir oyuncu olduğunu söyledi.

Londra’da düzenlenen One Young World (Bir Genç Dünya) konferansında konuşan Ronan Dunne, teknolojik yeniliğin iki oyunculu bir yarış olduğuna dair yaygın görüşün teknoloji ve telekomünikasyonun gerçek rekabet halini yanlış temsil ettiğini dile getirdi.

Hindistan’ın bugünlerde telekomünikasyon endüstrisinde küreselleşmede, muhtemelen Çin ya da ABD kadar büyük bir güç olduğunu vurguladı.

Hindistan Telekomünikasyon Küreselleşme ABD Çin Kadar İyi Yani bunun ABD ile Çin arasında bir silahlanma yarışı olduğu fikrinin yanlış olduğunu savundu. Hindistan’daki faaliyetlerini 10 yıldan fazla bir süre önce genişleten Verizon, ABD’de 5G’yi piyasaya süren ilk şirket oldu. Nisan ayında Chicago ve Minneapolis’te süper mobil internet teknolojisini başlattı.

Ronan Dunne; “Global endüstride yeniliğin her yerden geldiğinin farkındayız. Kendimizi, dünyanın neresinde olursa olsun en iyi yeniliğe maruz bıraktığımızdan emin olmaya çalışıyoruz ve bu bakımdan biz bir ABD-Çin boyutu görmüyoruz. Çok daha küresel bir boyut görüyoruz ki bence bu, iyi bir şey.” dedi.

Hindistan son yıllarda inovasyon için güçlü bir pazar olarak ortaya çıktı ki politika yapıcılar da ülkenin küresel rakip konumunu güçlendirmeyi amaçlayan uygulamalar başlattı.

Hindistan Teknoloji İnovasyonu Güçlendirecek Politikalar UyguluyorHindistan hükümeti, 2016 yılında tüm sektörlerde yerli girişimlerin geliştirilmesi ve ölçeklendirilmesine odaklanan Atal Innovation Mission isimli amiral gemisi programına start verdi. Geçen yıl da Hindistan ile İsrail arasında şirketlerin araştırma ve geliştirme projelerini desteklemeyi amaçlayan bir fon başlatıldı.

2016 ile 2019 yılları arasında Hindistan, Cornell Üniversitesi’nin Küresel İnovasyon Endeksi’nde 81’den 52’nci sıraya yükseldi. Araştırmacılar bu yıl da Hindistan’ı Orta ve Güney Asya’da en yenilikçi ekonomi olarak adlandırdı.

Verizon yöneticisi Dunne, bu yazı Hindistan çapında telekomünikasyon operatörlerini ziyaret ederek ve ağlarını nasıl geliştirdiklerini inceleyerek geçirdiğini anlattı.

Verizon Yöneticisi Hindistan ABD Çin Yarışabilir Hindistan’daki şirketlerin birçoğunun milyonlarca tüketiciye hizmet verdiğini belirten Dunne, 1.3 milyar nüfusuyla Hindistan’ın Çin dışındaki dünyanın en büyük tüketici pazarı olduğunu belirtti.

“İnanılmaz derecede ilginç bir Pazar çünkü genişleyen bir orta sınıfa sahip, eğitime erişimi genişletiyor ve bağlantıya erişimi genişletiyor, bu yüzden Hindistan’daki değişimin hızı gerçekten dönüşümsel. Bazen en iyi şeylerin yalnızca Batı dünyasında gerçekleştiğini varsayıyoruz ama basitçe durum bu değil.” dedi. Ne var ki bazı analistler, Hindistan’ın teknolojik atılımlarda dünya lideri olması için Verizon yöneticisi kadar iyimser değil.

Örneğin ANZ’nin Güneydoğu Asya ve Hindistan için baş ekonomisti olan Sanjay Mathur, Hindistan’ın Çin veya ABD ile rekabet edebileceği konusunda Dunne ile hemfikir olmadığını söyledi. Mathur, Hindistan’ın hem teknoloji hem de küresel ihracatın pazar payını artırabilecek ürünler yapma konusunda eksik olduğunu öne sürdü. Hindistan’ın inovasyon potansiyelinde yapısal kısıtlamalar olduğunu belirten Mathur, ülkenin yakın zamanda ABD’yi ya da Çin’i yakalayacağını düşünmediğini savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum