Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Hükümeti PUBG Mobile’ın Aralarında Olduğu Yüzlerce Çinli Uygulamayı Yasakladı

Hindistan Çin merkezli 118 uygulamaya yasak getirdi. Uygulamalar arasında PUBG Mobile da bulunuyor.
Hindistan Hükümeti PUBG Mobile’ın Aralarında Olduğu Yüzlerce Çinli Uygulamayı Yasakladı

Dünyanın büyük ülkeleri arasında yaşanan gerilimler mobil uygulamaların ve servislerin yaptırımlar ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. ABD ile Çin arasında yaşanan gerilimin Huawei ve TikTok üzerindeki olumsuz etkileri bu duruma en net örnek olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde Çin ile kavgalı ülkeler arasına Hindistan da katılmış görünüyor. Çin’de sonra dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan ülkesi Hindistan, uyguladığı yaptırımlar ile gündeme gelmeye başladı.

Güney Asya ülkesi geçtiğimiz günlerde ABD’nin yaptığı gibi Huawei’nin 5G ekipmanlarına yasak getirmeye hazırlandığı haberi ile anılmıştı. Son olarak aralarında popüler pek çok uygulama Hindistan yönetimi tarafından engellendi. Popüler Battle Royale temalı oyun PUBG Mobile’ın aralarında olduğu 118 uygulama Hindistan’ın yaptırımı ile karşı karşıya kaldı.

Hindistan’dan Yüzlerce Uygulamaya Yasak

Hindistan’dan Yüzlerce Uygulamaya Yasak

Son dönemde dünya genelinde en fazla oynanan oyunlardan birisi Tencent’in geliştiricisi olduğu PUBG Mobile olmakta. Bu oyun ile beraber Çin merkezli 118 uygulama hükümet tarafından yasaklandı. Gelişmeyi ülkenin en büyük medya kuruluşlarından biri olan ANI duyurdu. Bilginin Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından alındığı belirtiliyor.

PUBG Mobile’ın sadece Güney Asya ülkesinde aylık 30 – 40 milyon civarında oyuncusu olduğu ifade ediliyor. Uygulamaların yasaklanma sebebi olarak ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, evletim güvenliği ve kamu düzenine zararı gösterildi. PUBG Mobile’ın yanı sıra Baidu, CamCard, Cut Cut, Tencent Weiyun, Zakzak, Rise of Kingdoms ve VooV gibi popüler uygulamalar yasak kararına dahil edilmiş durumda.

Hindistan yönetimi bir süredir Çin merkezli dijital uygulamalara ve servislere savaş açmış durumda. Haziran ayında TikTok başta olmak üzere Clash of Kings, YouCam Makeup, Weibo, Clean Master popüler uygulamalar alınan karar ile yasaklanmıştı. Hükümetin ilerleyen günlerde yasakladığı uygulamalara yenilerini ekleyebileceği konuşuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum