Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’da Kripto Para Yatırımları Yılda 200 Kat Arttı

Ülkedeki düzenleme belirsizliğine rağmen kripto paralara ilgi artıyor.
Hindistan’da Kripto Para Yatırımları Yılda 200 Kat Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Son dönemde ülkede kripto paraların yasaklanacağı ve düzenleneceğine dair çeşitli söylemler gündeme gelmişti.

Bu ortamda geçtiğimiz yıl boyunca kripto para yatırımlarında yaklaşık 200 kat artış meydana geldi. Chanalysis’in verilerine göre, kripto yatırımları, dördüncü çeyreğin sonuna doğru piyasalar tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselirken parabolik hale gelmeden önce 2020 ortalarında artmaya başladı.

Düzenleme Endişelerine Rağmen Piyasa Büyüdü

Düzenleme Endişelerine Rağmen Piyasa Büyüdü

Hindistan genelinde kriptoya yapılan toplam yatırımın geçen yıl 200 milyon dolardan 40 milyar dolara çıktığını tahmin ediliyor. Ülkedeki kripto para kullanıcısının ise 15 milyona ulaştığı belirtiliyor.

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin Mart 2020’de dijital varlıklarla faaliyet gösteren firmalara bankacılık hizmetleri sunan finansal kurumlara yönelik yasağını kaldırması, ülkede olumlu karşılandı. Bu da yatırımcılarının sayısının artmasına zemin hazırladı.

Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsası ZebPay’in kurucu ortağı Sandeep Goenka, yenilenen bir düzenleyici baskının sürekli tehditlerine rağmen, Hintlilerin 18 ila 35 yaşları arasındaki dijital varlıklara yönelik artan iştahı vurguladı ve altın yerine kriptoya yatırım yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%