Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan Kripto Paraların Varlık Olarak Ticaretine İzin Verecek

Hükümet ödeme yapmak için kripto para kullanımını yasaklamayı planlıyor.
Hindistan Kripto Paraların Varlık Olarak Ticaretine İzin Verecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan hükümeti ödeme yapmak için kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacak, ancak kriptonun varlık olarak ticaretine izin vermeyi ve düzenlemeyi planlıyor. Hükümet parlamentonun kış oturumunda bir kripto düzenleme tasarısı sunmayı planlıyor.

Tasarı, ülkede kriptoyu yasaklamak için önceki rotayı değiştirmiş görünüyor. Bazı çevreler, kriptoyu bir varlık olarak düzenlemenin, yetkililerin endişe duyduğu tüm sorunları çözmediğini belirtiyor.

En zor kısmın varlık sınıfını tanımlamak olduğunu belirten çevreler, kriptoyu bir emtia olarak düzenlemek için mevcut tartışmaların uygun olmadığını düşünüyor. Finansal istikrarın, sermaye kontrolleri ve döviz kuru riski gibi diğer RBI endişelerinin çözülmesinin daha zor olduğu belirtiliyor.

Kaynaklardan birine göre yetkililer, herhangi bir düzenleyicinin büyük bir fiyat farkı ve fiyat arbitrajı için bir fırsat olduğunda, birden fazla borsayı nasıl takip edebileceği konusunda endişeli.

Rapora göre borsalar, düzenlemeler konusunda düzenleyici kurumlara baskı yapıyor. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurulu’nun düzenleyici olarak atanabileceği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%