Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan CBDC Test Sürecini Aralık Ayında Başlatabilir

Hindistan CBDC araştırmalarını sürdürüyor.
Hindistan CBDC Test Sürecini Aralık Ayında Başlatabilir

Hindistan Merkez Bankası, 2021 yılı bitmeden önce dijital para testlerine başlayabilir. RBI valisi Shaktikanta Das, CBDC’lerin dünyadaki muadillerini keşfettiklerini ve dijital rupi sürecinde son derece dikkatli olmak istediklerini söyledi.

Das’a göre, RBI’nin odak noktası, para politikası kontrolü gibi konularla dijital bir rupinin Hindistan’ın finans sektörü üzerindeki potansiyel etkisini incelemek olacak. RBI başkanının yorumları, ülkedeki diğer merkez bankası yetkililerinin planlanan dijital rupi projesinin ilerleyişi hakkında yaptığı son açıklamalarla uyuşuyor.

RBI başkan yardımcısı Rabi Sankar Temmuz ayında merkez bankasının CBDC projesi için aşamalı bir uygulama stratejisine yöneldiğini söylemişti. Küresel finans kuruluşları, kripto para birimlerine ve özel sabit paralara karşı CBDC’leri öne çıkarırken, birçok merkez bankası da kendi ulusal dijital para birimlerini geliştiriyor.

Büyük küresel ekonomiler arasında Çin, e-yuan’ın benimsenmesini teşvik etmek için birden fazla pilot programla CBDC yarışında öncülük etmeye devam ediyor. Asya’daki diğer ülkeler de dijital para çalışmalarını sürdürüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum