Yatırım yapmaya başla!

HBO’dan Hackerlara Gülünç Teklif!

Hackerlarla bir süredir başı dertte olan HBO’nun, çalınan dosyalar, programlar ve çalışan bilgilerini geri alabilmek için bilgisayar korsanlarına ödül teklif ettiği ortaya çıktı!
HBO’dan Hackerlara Gülünç Teklif!

Birbirinden etkileyici dizileri ve şovları bünyesinde barındıran, seyircilerle buluşturmuş olduğu hemen hemen her programla gönüllere taht kuran HBO kanalının başı dertten kurtulmuyor. Özellikle de son 2 haftadır hackerlar, kanalın peşini bırakmıyorlar. Gelmiş geçmiş en popüler televizyon dizilerinden olan Game of Thrones ile sektöre damgasını vuran HBO geçtiğimiz günlerde hacklendi.

Siber saldırıya uğrayan HBO’dan başta Game of Thrones dizisinin senaryoları olmak üzere çeşitli programlara ait veriler ve çalışanlara ait bilgiler de ele geçirildi. Hatta merakla beklenen dizi Game of Thrones’un yeni bölümü de sızdırıldı. Başlangıçta bitcoin olarak fidye talep eden bilgisayar korsanları, HBO’dan gelen gülünç teklifle karşılaştılar.

Tam 1.5 TB Veri Sızıntısı Yaşandı!

Tam 1.5 TB Veri Sızıntısı Yaşandı!Aslında benzer bir saldırıyla geçen yıl da darbe alan HBO, tam toparlanmak üzereyken, çok daha büyük bir saldırıyla yıkıldı. Tamı tamına 1.5 TB’lık veri sızıntısı yaşayan HBO’nun bünyesinde barındırmış olduğu birçok dizinin bölümleri birer birer sızdırılmaya başladı.

Öncelikle kanala, ellerinde HBO’nun sevilen dizilerinin yayınlanmamış bölümleri olduğunu belirten bilgisayar korsanları, bunu kanıtlamak için işe Ballers ve Room 104 gibi dizilerin yeni bölümlerini paylaşarak başladılar. Büyük balığı ise sona saklayan hackerlar, Game of Thrones’un yeni bölümünü koz olarak kullandılar. Fakat bu da HBO yetkililerini ikna etmek için yeterli olmadı. Hackerlar da zaman kaybetmeden yeni bölümü dizinin hayranlarıyla paylaştılar.  

Game of Thrones Oyuncularının Bilgileri Sızdırıldı!

Game of Thrones Oyuncularının Bilgileri Sızdırıldı!İki tarafın da karşılıklı inatlaşmaları devam ederken, hackerlar Game of Thrones yıldızlarının ev adreslerinden, telefon numaralarına kadar birçok bilgiyi ele geçirdiklerini belirttiler. Bu son damla HBO’nun büyük bir krizin içerisinde olduğunun habercisiydi.

İşte bu sırada olayın perde arkası bilinmiyordu. Ya kanal yetkilileri halen daha ikna olmamıştı ya da karşılıklı anlaşmaya varılamamıştı. Çünkü dizinin yeni bölümünden sonra Game of Thrones oyuncularının kişisel bilgileri de sızdırılmıştı.

HBO, Hackerlara 250.000 Dolar Teklif Etti!

HBO, Hackerlara 250.000 Dolar Teklif Etti!HBO yetkililerinin hackerları fazlasıyla sinirlendirdikleri, ünlü diziye ait birçok bilginin sızdırılmasından belliydi. Fakat işin iç yüzü Variety haberine göre tamamıyla trajikomikti. Çünkü hackerlar ele geçirmiş oldukları bilgileri sızdırmamak için tamı tamına 7 milyon dolarlık bitcoin ödemesi istiyor, fakat HBO yetkilileri bilgisayar korsanlarına sadece 250.000 dolarlık “ödül” teklif ediyorlardı. Nihayetinde ödülü yetersiz gören hackerlar da Game of Thrones dizisi başta olmak üzere birçok HBO yapımına ait bilgileri internete sızdırdılar.

Şimdi ise karşılıklı tarafların anlaşmaya varıp varmayacakları ya da HBO’nun bu durumdan nasıl kurtulacağı merak ediliyor. Peki, sizce HBO siber saldırılardan kurtulabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum