Yatırım yapmaya başla!

Sağlık Bakanlığı Tarafından Geliştirilen Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan COVID-19 uygulaması Hayat Eve Sığar, iOS ve Android platformları için yayınlandı.
Sağlık Bakanlığı Tarafından Geliştirilen Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı

Dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı hızla artmaya devam ediyor. Johns Hopkins Üniversitesi’nden gelen son verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 154 bini geçti. Dünya genelindeki toplam vaka sayısı ise 2.249.717’ye ulaşmış durumda. Uzmanlar salgının kontrol altına alınması için sosyal izolasyon kurallarının tam anlamıyla uygulanması gerektiğine dikkat çekiyor. Bunun için teknolojinin nimetlerinden de yararlanmaya başladık.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde sosyal izolasyonun sağlanması adına yeni bir mobil uygulama geliştirdiklerini duyurmuştu. Hayat Eve Sığar adlı uygulama Android ve iOS mağazaları aracılığı ile vatandaşların kullanımına sunuldu. İnsanlar uygulama sayesinde bulundukları konumlardaki risk durumunu anlık olarak görebilecek ve buna göre önlem alabilecek.

Hayat Eve Sığar Yayınlandı

Hayat Eve Sığar Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, insanların Corona virüsüne dair ihtiyacı olan pek çok bilgiyi anlık olarak veriyor. Kullanıcılar harita üzerinden bulundukları lokasyonun risk durumu hakkında bilgi sahibi olabilecek. Bu hizmetten yararlanmak için konum ve bluetooth ayarlarının açık olması gerekiyor. Böylelikle COVID-19’un yaygın olduğu bir yerde bulunduğunuzda telefon sizi bildirim ile uyaracak.

Kullanıcıların T.C Kimlik Numarası, doğum yılı ve baba adı verilerini girerek uygulama içerisinde doğrulama yapması gerekiyor. Bunun yanı sıra bulunduğunuz bölgedeki en yakın hastane, eczane gibi sağlık hizmetlerinin yerini görmek mümkün. Uygulamada ayrıca market, durak, metro gibi temel ihtiyaç ve ulaşım araçlarına haritada yer veriliyor. Hayat Sve Sığar uygulamasında ayrıca Ailem adında bir bölüme yer veriliyor.

Buradan aile bireylerinizin bilgilerini girerek kendileri hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Tabi bunun için o kişilerin uygulamayı indirmesi, kayıt olması ve sizin takip etmenize izin vermesi gerekiyor. Uygulamada ayrıca online corona virüsü testi yapılabiliyor. Kullanıcıların verdiği cevaplara göre ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Tabi bu testin öneri işlevi taşıdığını belirtmek gerekiyor. Hayat Eve Sığar uygulaması Android 5 ve iOS 10 üstü sürümlerde kullanılabilecek.

Yeni uygulama ile ülkemizde sosyal izolasyonun sağlanmasında yeni bir adım atılması amaçlanıyor. Türkiye’deki vaka sayılarındaki artışın bu şekilde durdurulması söz konusu olabilir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamasında ülkemizdeki vaka ve vefat sayısını da açıkladı. Buna göre toplam vefat sayısı 1.769’a ulaştı ve 78.546 kişi için pozitif tanısı kondu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum