Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de Covid-19 Vakalarının Yeniden Artmasıyla Okulların Açılışı 3. Kez Ertelendi

Koronavirüs salgınını büyük ölçüde kontrol altına alan Güney Kore’de vakalarda yeniden artış olması sebebiyle, okulların açılış tarihi üçüncü defa ötelendi.
Güney Kore’de Covid-19 Vakalarının Yeniden Artmasıyla Okulların Açılışı 3. Kez Ertelendi
Son Güncelleme: 
Yorum

9 bin 786 vakanın olduğu Güney Kore, koronavirüs salgınını kısmen yavaşlatmıştı. Ülkede toplam can kaybı 162 olarak kaydedildi. Salgın Çin’de başlamasının ardından Güney Kore’de de hızlı bir artış göstermiş fakat sonrasında gerilemişti.

Kiliseler ve bakım evlerinden yeni vakaların gelmesiyle endişeler yeniden arttı. Bu sebeple ülkede önümüzdeki hafta açılması planlanan okullar bir kez daha ertelendi.

Güney Kore’de okulların normal eğitime başlama kararı üçüncü kez ertelendi.

Güney Kore Vakalar ArtıyorÜlkede Covid-19 salgınının devam etmesi ve enfekte sayısında artış olması okulların açılış tarihinin bir kez daha ertelenmesine sebep oldu. Güney Kore Başbakanı Chung Sye-kyun, her gün yeni vakalar çıktığı için çocukların sağlığını güvence altına almanın zor olduğunu belirtti.

Okulların açılmasıyla birlikte yeniden yayılacağına dair endişelerin hakim olduğunu vurguladı. Bu nedenle okulların açılış tarihinin ertelendiğini söyleyerek, “Enfeksiyon risklerini önemli ölçüde azaltmak için tüm yeteneklerimizi seferber etsek de çocukların güvenli bir şekilde okullara gidebilecekleri seviyelere ulaşmadığımız için üzgünüz.” açıklamasında bulundu.

Buna göre 6 Nisan olarak planlanan tarih ileri bir döneme ötelendi. Eğitim Bakanı Yoo Eun-hae velilerin %72’sinin okulların 6 Nisan’da açılmasına karşı olduğunu söyledi.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri son birkaç gün içinde vaka sayısında artış olduğunu bildirdi.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri AçıklamaSöz konusu vakaların sadece birinin Koreli olduğu, geri kalanların yurt dışından geldiği açıklandı. Bu sebeple yarından itibaren yurt dışından gelen herkes 2 hafta karantinada tutulacak. Karantina kurallarını ihlal edenlere ise 1 yıl hapis cezası ve 8.210 dolar para cezası uygulanacak.

Sağlık Bakan Yardımcısı Kim Gang-lip, bu kurallara herkesin uyması gerektiğini, virüsün yayılmasını önlemek için son derece önemli bir adım olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu