Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Düzenleyicisi Kripto Para Platformlarında Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Kılıyor

Güney Kore'de faaliyet gösteren borsaların 24 Eylül'den önce FSC'ye lisans başvurusunda bulunması gerekiyor.
Güney Kore Düzenleyicisi Kripto Para Platformlarında Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Kılıyor

Güney Kore son dönemde kripto para piyasasına yönelik düzenlemeleri ie sıkça gündeme geliyor. Son bir habere göre Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) bankaları kripto borsalarını yüksek riskli müşteriler olarak sınıflandırmaya ve finansal işlem izleme ve kullanıcı kimliği doğrulamasını güçlendirmeye teşvik ediyor.

Bankalardan kimlik doğrulama sürecine uymayı reddeden müşterilere hizmet vermemeleri ve şüpheli finansal işlemleri ülkenin kara para aklamayla mücadele birimine bildirmeleri isteniyor.

Eylül’e Kadar Süre Verildi

Eylül'e Kadar Süre Verildi

Ülkede 24 Eylül tarihine kadar kripto para borsalarının gereken lisans ve uyumlulukları sağlaması gerekiyor. İstenen düzenlemelere halen uyum sağlamamış 60 kripto para borsası olduğu belirtiliyor. En büyük dört borsa ise gerekli düzememelere uyum sağlamış durumda.

Düzenleyici birim, bu aydan sonra ödünç alınan veya sahte hesaplar kullanılarak yapılan tüm işlemleri sonlandırmayı planlıyor. Yeni yönerge ile borsanın batması durumunda kripto yatırımcılarının fonlarının korunması amaçlanıyor.

Güney Kore dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri olarak biliniyor. Ülkede vergilendirme başta olmak üzere pek çok düzenleme üzerinde çalışılıyor. Hükümet bu hamleler ile piyasa üzerindeki kontrolünü artırmayı amaçlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum