Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Taşınabilir Şarj Aletlerine Rakip, Güneş Enerjisi ile Çalışan Çevre Dostu Solartab C!

Çevre dostu Solartab C, dünyanın ilk güneş enerjisi kullanarak çalışan şarj aleti. Tek seferde 9 bin miliamper güç toplayabiliyor.
Taşınabilir Şarj Aletlerine Rakip, Güneş Enerjisi ile Çalışan Çevre Dostu Solartab C!
Son Güncelleme: 
Yorum

Solartab C, dünyanın ilk güneş enerjisi kullanarak USB-C kablolarınızı takıp şarj aleti olarak kullanabileceğiniz cihazıdır. USB-C, Apple’ın ürünlerini şarj etmek için kullanılan ara kablonun uyumluluğudur. Yani, Solartab C, size Apple cihazlarınızı şarj edebilme imkanı sağlamaktadır. Solartab C, tek seferde 9 bin miliamper barındırarak bir iPhone 6 ‘yı yaklaşık 5 kere şarj edebilir. Mobil tasarıma sahip olan cihaz, neredeyse tabletlerle aynı boyuttadır. Ayrıca su geçirmezlik özelliği ile sizlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. 2 USB girişi ile Android cihazlarınızı da şarj edebilme imkanı sağlamaktadır. Gece gündüz fark etmeksizin ekstra batarya ihtiyacınızı karşılayabilir.

6.5W’lık solar panelleri ile tamamen şarj olması, hayli kısa sürede gerçekleşir. Bulutlu havalarda dahi şarj olabileceğini düşünecek olursanız, sanırım oldukça işlevsel bir hal alıyor. Yalnızca 280 gram olan ağırlığı ile de kullanıcıları memnun etmek için elinden gelenin fazlası için uğraşmışa benziyor. USB-C uyumlu cihazları yalnızca Apple ürünleri için değil, Google Pixel, Nexus 5x ve 6P, HTC 10, LG G5 gibi cihazları şarj etmek için de kullanılabilir.

Neden Solartab C?

Neden Solartab C?Solartab C’nin en güzel yanlarından bir tanesi, yolda yürürken çantanızın arkasına bağlayıp güneş enerjisiyle şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Kullandıkları Qualcomm Quick Charge 3.0 özelliği ile cihazlarınızın mümkün olduğunca hızlı şekilde şarj olmasını sağlamaktadır.

Taşınabilir şarj aleti, size yalnızca Solartab C’nin verebileceği gücün yarısını verebilecekken, Solartab C ile gün boyu sınırsız bir şekilde telefonunuzu şarj etme imkanı yakalayabilirsiniz. Ayrıca ekstradan bir de Solartab C’nin şarj olmasını beklemenize gerek yoktur. Taşınabilir şarj aletine göre biraz daha büyük olmasına rağmen tek seferde barındırabileceği miliamper seviyesi ve sınırsız şarj etme imkanı ile taşınabilir şarj aletine göre oldukça öndedir. Ayrıca çok ihtiyacınız olduğu anlarda, prize takarak da şarj edebilirsiniz! Toplamda 3 USB girişine sahip olan Solartab C ile şarjı biten arkadaşlarınıza bile yardımcı olabilirsiniz.

Solartab C ekibi tarafından hazırlanmış tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Solartab C, şu an için ön sipariş aşamasındadır. Henüz seri üretime ulaşamadılar fakat bu ön siparişten yararlanmak isteyenler için fiyat, 79 dolar olarak belirlenmiştir. Ön siparişlerin teslimat tarihi ise Aralık 2016 olarak gözüküyor. Şu ana kadar 1787 kişi tarafından ön sipariş alan Solartab C, önümüzdeki ay kullanıcıları ile buluşacak!

Yenilenebilir enerjilerin kullanılması, her zaman insanı mutlu etmektedir. Dünya üzerinde artan küresel ısınmayı ve kaynaklarımızın yavaş yavaş tükendiğini göz önünde bulunduracak olursak yenilenebilir enerji kullanılan her şey, aslında oldukça değerlidir. Hele ki bu cihazlar, gün içerisinde en çok ihtiyacımız olan şeyler olunca durum çok daha iyi oluyor. Umarız, en yakın zamanda seri üretime geçerek herkese ulaştırma imkanı sağlarlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu