Paylaşım

Gülse Birsel’in Dönüşünü Müjdeleyen Sinema Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu!


 

Ekranların sevilen yüzlerinden Gülse Birsel sessizliğini bozdu. Sinema filmi ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan usta kalemin, bir sürprizi daha var! İşte detaylar...

Avrupa Yakası, Yalan Dünya gibi yakın dönemin kültlemiş sit-comlarının yazarı olarak tanınan Gülse Birsel, ilk uzun metrajı ile izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Usta kalemin senaryosunu yazdığı; Silsile, Annemin Yarası gibi filmleriyle tanınan Ozan Açıktan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu BKM imzalı filmin başrollerinde ise Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Fatih Artman, Devrim Yakut ve Derya Karadaş gibi tanınmış simalar yer alıyor.

Türk izleyicisinin ilk olarak ATV’de ekrana gelen “G.A.G.” programı ile tanıdığı Gülse Birsel, o gün bugündür de ekranların aranan mizah yazarlarından biri. Nitekim yine onun kaleme aldığı Avrupa Yakası, tarafı tarafsız herkesin saygısını kazanan, ülkede yapılmış en iyi komedi dizilerinden biri olarak anılmaktadır. Yaklaşık 6 sezon süren ve izleyicisine birçok unutulmaz karakteri kazandıran dizi, şimdilerde dahi aranan mizah yapımlarının başında yer almaktadır.

Avrupa Yakası’ndan sonra, kısa bir dinlenme evresi geçiren Gülse Birsel, 2011 yılında ise Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan Yalan Dünya ile geri dönmüştü.

Gülse Birsel, 2011 yılında Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan Yalan Dünya ile geri dönmüştü.

Beyazıt Öztürk, Altan Erkekli, Öner Erkan, Sarp Apak, Olgun Şimşek ve Bartu Küçükçağlayan gibi oyuncuların başrolünde yer aldığı dizi, her ne kadar Avrupa Yakası kadar ses getiremese de ekranların eğlence yükünü sırtlamayı başarmıştır. Tarihler 2017’yi gösterdiğinde ise başarılı kalem tekrardan gündemde.

Bu sefer, beyazperdede izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanan Gülse Birsel’in kaleme aldığı ilk sinema filminin adı; Aile Arasında.

Özellikle geçtiğimiz yıl Meryem Uzerli, Okan Yalabık ve Ozan Güven’in başrolleri paylaştığı Annemin Yarası ile adından sıklıkla söz ettiren Ozan Açıktan’ın yönetmen koltuğunda yer alması ise filme karşı olan beklentinin de git gide artmasına olanak sağlıyor.

Gülse Birsel’in “Tam bir aile komedisi olacak” sözleriyle tanımladığı filmi Aile Arasında 1 Aralık 2017’de vizyonda.

Gülse Birsel'in filmi Aile Arasında 1 Aralık 2017’de vizyonda.

Avrupa Yakası’nın fenomen karakteri Burhan Altıntop’a hayat veren Engin Günaydın ile diziden sonra ilk defa çalışacak olan usta kalemin, ortaya koyacağı performans şimdiden merak konusu. Ancak filmin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuna ve kamera arkasındaki rüştünü ispatlamış ekibe bakınca, kış sezonunda mizaha doyacağımız sonucunu çıkarmak fazlasıyla mümkün hale geliyor.

Bu süre zarfı içerisinde, Gülse Birsel’in takipçilerine bir sürprizi daha yok değil. Nitekim uzun süredir kulislerde konuşulan dizi müjdesini de onun ağzından duymuş durumdayız. Film vizyona girdikten sonra, dizi çalışmalarına hız vereceğini açıklayan Gülse Birsel, ekranlara döndüğünde ise başrolü Güldür Güldür’ün eğlenceli yüzü Çağlar Çorumlu’ya emanet etmeyi planlıyor. Anlaşılan Gülse Birsel, uzun süredir hasret kaldığımız doyumsuz mizahı ile bizleri uzunca bir süre besleyeceğe benziyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın