Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gübretaş’ın İran’daki Bağlı Ortaklığı Temettü Dağıtım Oranını Açıkladı

Gübretaş'ın İran'daki bağlı ortaklığı Razi Petrochemical Co. 2020 yılı dağıtılabilir kârından hisse başına 2.903 İran riyali temettü vereceğini açıkladı.
Gübretaş’ın İran’daki Bağlı Ortaklığı Temettü Dağıtım Oranını Açıkladı

Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi, bağlı ortaklığı Razi Petrochemical Co.’nun dün düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na ait sonuçları paylaştı. İran’da yerleşik bağlı ortaklığın, 2020 mali yılına ait dağıtılabilir kârdan hissedarlara hisse başına 2.903 İran riyali kâr payı dağıtılmasına karar verildiğini bildirdi.

Kârın Ticaret Kanunu’nun belirlemiş olduğu tarih aralığında ödenmesine karar verildiği de söylendi. Dağıtılacak kâr tutarının 8.128.400.000.000 İran riyali olduğu bildirilirken, Gübretaş’a isabet eden tutarın 3.973.330.784.607 İran riyali olduğu açıklandı. Bugün itibarıyla TL karşılığının 136,5 milyon TL olduğu söylenirken, ödeme tarihindeki kur karşılığının dikkate alınacağı bildirildi.

Temettünün ödeme zamanı konusunda Razi Petrochemical Co. Yönetim Kurulu’nun yetkili olduğu söylenirken, temettüye konu olan tutarın 2020 yılı konsolide mali tabloları içerisinde yer aldığı ve ödeme tarihindeki mali tablolara sadece bilanço nakit hareketi olarak etki edeceği belirtildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Gübretaş hisseleri (GUBRF) TSİ 16:00 sularında yüzde 6,81 oranında yükselişle 52,55 liradan işlem gördü.
Gübretaş Hisseleri Yüzde 6,81 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftaki işlemlerin son gününde düşüş eğilimi göstermiş ve 48,28 liraya kadar inmişti. Cuma günkü kapanışı 49,2 liradan gerçekleştiren hisseler, yeni haftaya yükselişle 50 liradan başladı. Açılışın ardından 54,1 liraya kadar yükselen hisseler, 52 lira bandında yataya yakın bir seyir izlemeye başladı.

Gübretaş hisselerinde yukarı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 54,34 ve 56,28 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 50,22 ve 48,04 lirada bulunan destek noktaları izleniyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %5,05 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %7,39 oranında kazanç sunan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %48,74 oranında getiri performansına sahip bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum