Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 13,5 TL Olan Dev Holdingden Haftaya Temettü Var!

Polisan Holding A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. İşte temettü dağıtımına dair bilgiler...
Hisse Fiyatı 13,5 TL Olan Dev Holdingden Haftaya Temettü Var!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin köklü grup şirketleri arasında yer alan Polisan Holding A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da POLHO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımının kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, olağan genel kurul toplantısının 26 Nisan 2024 tarihinde yapıldığı ve yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,1186552 TL, net 0,1067896 TL nakit temettü ödenmesine ilişkin teklifinin kabul edildiği ifade edildi.

Temettü dağıtım tarihinin ise 30 Nisan 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

Polisan Temettü 2024 Tablosunu Paylaştı
Kaynak: KAP

Hissesinin yıllık zirvesi 16,85 TL olan şirket, bu hafta başında KAP’a yaptığı bir diğer bildirimde, bağlı ortaklıklarından Polisan Hellas S.A.’da sel felaketiyle ilgili olarak hasar ve onarım çalışmalarının tamamlandığını ve Polisan Hellas’ın Volos fabrikasındaki üretim faaliyetlerine 19 Nisan 2024 tarihi itibarıyla başladığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

POLHO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 2,05 değer kazancıyla haftanın son işlem gününü 9.915,62 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, POLHO hisseleri sakin bir seyir izledi.

Şirketin hisseleri, günlük grafikte hemen hemen kıpırdamazken haftayı 13,43 TL seviyesinde tamamladı.

POLHO Hisseleri Bugün Yatay Bir Seyir İzledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Polisan Holding hisseleri, yatırımcısına yıllık bazda ise yüzde 18,9 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın