Yatırım yapmaya başla!

Gresso Altın Kaplama Akıllı Telefon: “Regal Gold”

Gresso Altın Kaplama Akıllı Telefon: “Regal Gold”

Günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olan telefonlar, her geçen gün özelliklerine yenilerini ekleyerek; gelişim göstermeye devam ediyorlar. Ayrıca, neredeyse ayrılmaz bir parçamız olan ve herkeste en az bir tane bulunan bu akıllı telefonlarla, bilgisayarda yapabileceğimiz neredeyse tüm işlemleri rahatlıkla yapabiliyoruz. Bununla birlikte, hatırlarsanız önceden eski tip, kablolu ve hattın sürekli olarak meşgul çaldığı telefonlar vardı. Fakat günümüzde, o telefonlarla iletişim kurmaya çalıştığımız zamanları çok eski bir hatırayı anımsarmış gibi zar zor hatırlıyoruz, değil mi? Nitekim, akıllı telefonların ortaya çıkış tarihi çok eski olmamasına rağmen biz bu aletleri o kadar sevdik ve o kadar benimsedik ki bu yüzden onların olmadığı bir hayatı düşünmek bize çok uzak geliyor. Hatta bazı insanlar var ki akıllı telefonları yanlarında olmayınca, hayatın onlar için durmuş gibi olduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Zamanla insanların bu kadar çok rağbet ettiği akıllı telefonların birçok üreticisi ve değişik markaları ortaya çıkmıştır. Piyasada olan bu akıllı telefonların hemen hemen hepsi ise benzer teknik özelliklere sahip olup, fiyatları da telefonların markalarına göre değişkenlik göstermektedir. Tabii her sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de diğerlerinin arasından sıyrılarak bir fark yaratan telefon üreticileri de bulunuyor. Örneğin, İsviçre merkezli olan lüks akıllı telefon üreticisi Gresso, tam 6.000 dolar değerinde bir akıllı telefon üreterek diğer üreticilerin arasından adeta bir yıldız gibi parlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bizlerde bu yazımızda size bu pahalı telefonu daha yakından tanıtmaya çalışacağız.

İşte karşınızda altın kaplama akıllı telefon Gresso Regal Gold!

Gresso – Regal Gold

6.000 Dolar

Gresso - Regal GoldGelelim bu 6.000 dolar değerinde, bizim para birimimizle de yaklaşık olarak 16.300 TL olan akıllı telefonu bu kadar pahalı yapan teknik özelliklere. Aslında bu soru teknik özellik kısmı kaldırıldığında doğru sorulmuş bir soru olur, nitekim bu akıllı telefonun değerini bu kadar arttıran özelliği teknik özellikler değil de üretiminde kullanılan malzemelerin değerinden aldığı özelliktir. Dünyada sadece 999 adet üretilecek olan Gresso firmasına ait Regal Gold model akıllı telefon, 18 ayar altın ve 5. sınıf titanyum alaşımla üretilmiş olan bir üründür. 205 gram ağırlığı olan Regal Gold, ayrıca 143.2 x 70.2 x 8.8 mm olan ölçülere sahip.

Oldukça değerli olan bu akıllı telefonun teknik özellikleri ise diğer telefonlardan çok farklılık göstermiyor. Şöyle ki; telefonun 5 inç boyutunda olan 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı, 13 MP arka, 5 MP ön kamerası ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. İsviçreli telefon üreticisi Gresso’nun bilinen teknik özellikleri bu kadar olmakla birlikte, az önce de belirttiğimiz gibi bu akıllı telefon zaten üretim malzemesiyle ön plana çıkıyor.

Evet, 6.000 dolar değerindeki Regal Gold’un özelliklerini sizlerle paylaştık. Peki, sizin düşünceniz nedir, bu altın titanyum karışımı akıllı telefon gerçekten satın alınmaya değer mi, yoksa Regal Gold’u yalnızca gösteriş budalaları mı satın alır?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum