Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Görüntülü Görüşme Oranları COVID-19 Döneminde Büyük Artış Yaşandı

Yapılan araştırmalar pandemi döneminde görüntülü görüşme yapan kişi sayısında büyük artış yaşandığını gösteriyor.
Görüntülü Görüşme Oranları COVID-19 Döneminde Büyük Artış Yaşandı

Bilindiği üzere bu yıl tüm dünya Corona virüsünün etkisi altında yaşamaya başladı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa süre içerisinde dünyaya yayıldı ve sosyal hayatın baştan aşağı değişmesine neden oldu. Şirketler çalışanlarını evlerine gönderdi ve uzaktan çalışma modeline geçiş yapıldı. Yine evlerinde vakit geçiren insanlar birbirleriyle dijital platformlar üzerinden iletişim kurmaya başladı.

Bununla beraber görüntülü görüşme oranlarında da büyük artış yaşandı. Video konferans servisi Zoom’un kullanıcı sayısını katlayarak artırdığı biliniyor. Aynı şekilde Facebook, Zoom’a rakip olmak adına Messenger Rooms servisini kullanıma sunmuştu. Tüm bu gelişmeler görüntülü görüşme yapan kişi sayısında da büyük artış yaşanmasına neden oldu. Yeni bir araştırma bu artışın ulaştığı oranı gözler önüne serdi.

Görüntülü Görüşme Oranları Arttı

Görüntülü Görüşme Oranları Arttı

Yapılan son araştırmaya göre görüntülü görüşme yapan kişi sayısında özellikle pandemi döneminde yüzde 273 oranında artış yaşandı. İnsanların yaklaşık yüzde 80’inin akıllı telefon kullandığını ortaya koyan araştırma, özellikle bankacılık sektöründe hizmet veren uygulamalara olan ilginin de arttığını gösteriyor.

Sosyal medya uygulamalarında da benzer şekilde pandemi döneminde artış yaşandı. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter ve TikTok gibi popüler mecralar her gün milyonlarca kişiye hizmet veriyor ve COVID-19 döneminde kullanım oranları çok daha yüksek seviyeye çıktı.

Aynı şekilde iş odaklı iletişim platformları Slack ve Microsoft Teams gibi uygulamaların da bu artıştan nasibini aldığı belirtiliyor.  Uzmanlar önümüzdeki süreçte dijital iletişim araçlarının ve sosyal medya platformlarının kullanım oranlarının artacağını tahmin ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum