Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple’dan Sonra Google da Ürünlerinde Geri Dönüşümden Yararlanacak

Geçtiğimiz günlerde Apple, ürünlerinin üretim aşamasında geri dönüşümden yararlanacağını açıklamıştı. Son olarak bir diğer teknoloji devi Google da ürünlerinde geri dönüştürülmüş plastiğe ye vereceğini açıkladı.
Apple’dan Sonra Google da Ürünlerinde Geri Dönüşümden Yararlanacak
Yorum

Günümüzde hem sanayide hem de teknoloji şirketlerinde doğanın temiz tutulması adına geri dönüşüme daha fazla önem veriliyor. Doğaya bırakılan atıklar çevrenin kirlenmesine hatta iklimlerin değişmesine bile neden olabiliyor. Bununla beraber canlı türlerinin sağlığı da tehlikeye giriyor.

Bu anlamda dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin bu konuda daha bilinçli davranmaya başladığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Apple, ürünlerinde geri dönüşümden yararlanacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. Bir diğer ABD’li teknoloji şirketi Google da üreteceği ürünlerde geri dönüşümden kazanılmış maddelerden yararlanacağını açıkladı.

Şirket bu sayede karbon ayak izini azaltmak istiyor. Şirket açıklamasında daha önce de üretmiş olduğu bazı ürünlerinde geri dönüşümden yararlandığını belirtiyor. Nest adı verilen cihazlarda bu yöntemin kullanıldığını belirten Google önümüzdeki yıllarda geri dönüşüme daha fazla ağırlık verecek.

Google’dan Geri Dönüşüm Atağı

Google’dan Geri Dönüşüm Atağı

ABD’li teknoloji devi Google tarafından yapılan açıklamada şirketin kendi ürettiği ürünlerde yeni bir sisteme geçiş yapılacağı duyuruldu. Şirketin kendi ürettiği ürünler Made By Google olarak tanımlanıyor. Bu ürünler arasında Google Pixel, Pixelbook, Google Home ve Nest modelleri yer alıyor. Bununla beraber şirketin kendi akıllı telefonları için geliştirdiği kılıflar mevcut.

Google açıklamasında gelecek dönemde üretilecek olan Chromecast cihazlarında geri dönüşüm ürünlerinin kullanılacağını ifade etti. Geri dönüştürülmüş plastik kullanılacak olan ürünlerle beraber Google Home ve kılıflarda da plastik şişelerden yararlanılacak. Yapılan açıklamada 2022 yılına kadar üretilen tüm ürünlerde geri dönüşüm malzemesine yer vermeyi hedeflediğini belirtiyor.

Teknoloji Şirketleri Geri Dönüşüme Yöneldi

Teknoloji Şirketleri Geri Dönüşüme Yöneldi

Google geri dönüşüm projesiyle ilgili tüm ürünlerinin karbon nötr olacağını belirtiyor. Yani üretilecek olan ürünlerden dolayı doğaya herhangi bir karbon salınımı olmayacak. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin bu yolla çevreci hareket sergilemesi oldukça sevindirici bir gelişme. Daha önce Apple da, Google gibi üretiminde geri dönüşüme önem verdiğini açıklamıştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ise ürünlerin ambalajlarında geri dönüştürülmüş malzemeye ver vereceğini duyurmuştu. Google geri dönüşümün daha etkin sağlanması adına robotlardan faydalanacak. Google geri dönüşüm projesi kapsamında kullanıcılarının kullanmadığı ürünleri de kendisine geri yollamasını isteyecek. Şirket bu teslimatlar için kullanıcılarına ücretsiz kargo imkanı da tanıyacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu