Yatırım yapmaya başla!

Google Translate Oturum Açmayan Kullanıcıların Verilerini Kaydetmeyecek

Google’ın popüler uygulamalarından biri olan Translate, gizlilik odaklı yeni bir özellik kazandı.
Google Translate Oturum Açmayan Kullanıcıların Verilerini Kaydetmeyecek

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi dünyanın en büyük kuruluşlarından biri konumunda. Şirket çok sayıda ürün ve servisin geliştiricisi konumunda. Arama motoru devi Google, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına pek çok farklı hizmet sunuyor. Bu servisler arasında Translate’in de öne çıktığını söyleyebiliriz. İnternet ortamında dil çevirisi yapmak isteyen kullanıcıların ilk tercihi Translate oluyor. Google uygulamasını sürekli yeni özellikler ile güncelliyor ve daha iyi bir çeviri gerçekleştirmesi için çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Translate, farklı dillerdeki uzun konuşmaları gerçek zamanlı olarak çevirme haberiyle gündeme gelmişti. Google pek çok uygulamada olduğu gibi Translate platformunda da kullanıcıların yapmış olduğu aramaları geçmiş bölümünde kaydediyor. Bu da yeniden benzer aramaları yapmak için ya da geçmişte yapılmış aramalar hakkında bilgi sahibi olmak için kolaylık sağlıyor. Yapılan açıklama ile bu özellikten sadece giriş yapanlar faydalanacak.

Translate için Geçmiş Kararı

Translate için Geçmiş Kararı

Google Translate uygulamasının geçmiş özelliğinden artık sadece hesap ile giriş yapan kullanıcılar faydalanacak. Google hesabı ile giriş yapmayan kullanıcıların Translate üzerinden yapmış olduğu aramalar geçmiş bölümüne kaydedilmeyecek. Konuyla ilgili yazılım devi sayfanın sağ alt bölümünde almış olduğu karara dair bir uyarıya yer veriyor.

Uyarda, “Çeviri geçmişi, yakında yalnızca oturum açtığınızda kullanılabilecek ve Etkinliğim’den merkezi olarak yönetilecek. Bu yeni sürüme geçişte eski geçmiş temizlenecek. Dolayısıyla daha sonra kolay erişmek için gerekli gördüğünüz çevirileri kaydettiğinizden emin olun.” ifadeleri yer alıyor. Bugüne kadar bu özellik tüm ziyaretçiler için geçerliydi. Yani kullanıcılar Google hesabı ile giriş yapmasa da Translate üzerinden yaptıkları aramalar geçmiş bölümünde kayıt altına alınıyordu.

Google almış olduğu karar ile tüm platformlarını daha merkezi bir konuma almak istiyor. Kullanıcılar bu sayede Google servisleri üzerinde yaptıkları tüm aktiviteleri tek bir merkezden görme imkanına sahip olacak. Açıklamada alınan kararın ne zaman uygulamaya konacağı belirtilmedi. Aynı şekilde bugüne kadar toplanan geçmiş verilerinin de ne zaman silineceğine dair bir açıklama yapılmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum