Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia Yeni Oyunlar Geliştirilmesi Adına İş Birlikleri Yaptı

Google, Stadia platformu için yeni oyun stüdyoları ile ortaklık yapıldığını açıkladı.
Google Stadia Yeni Oyunlar Geliştirilmesi Adına İş Birlikleri Yaptı

Oyun dünyası geçmiş yıllardan bu yana konsol ürünleri ve PC üzerinde şekilleniyor. Milyonlarca insan bu cihazlar aracılığı ile en yeni oyunları oynama imkanı buluyor. Ancak gelişen teknoloji yeni platformların hayatımıza girmesine zemin hazırlıyor. Son yıllarda farklı kullanım amaçlarına yönelik pek çok dijital platformun hayatımıza girdiğini söyleyebiliriz. Oyun sektöründe de bu tarz platformların geliştirildiği biliniyor.

Geçtiğimiz yıl Google, çevrimiçi oyun servisi Stadia’yı resmi olarak tanıtmıştı. Stadia sayesinde kullanıcıların yüksek donanımlara sahip PC ya da PlayStation gibi konsollara sahip olması gerekmiyor. Abonelik sistemi ile çalışan platformda oyuncular yüksek internet hızı ile bu oyunlara erişebiliyor.

Oyunlar Google sunucularında bulunuyor ve kullanıcılar çevrimiçi olarak platforma bağlanıyor. Henüz yolun çok başında olan Stadia için sınırlı sayıda oyun bulunuyor. Google bu oyunların sayısını artırmak adına 5 yeni stüdyo ile anlaşma yapıldığını duyurdu.

Google Yeni Stüdyolar ile Ortaklık Kurdu

Google Yeni Stüdyolar ile Ortaklık Kurdu

Yazılım devi Stadia platformu için yeni oyunlar geliştirilmesi adına 5 farklı geliştirici stüdyo ile ortaklık kurulduğunu açıkladı. Google’ın birinci parti oyunlar geliştirmesinden sorumlu olan Stadia Games and Entertainment haricinde yeni stüdyoların da geleceği öğrenilmiş oldu. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Stadia için aradan geçen zaman içerisinde yeni bir oyun tanıtılmadı. Kurulan ortaklıklar ile Google’un bu yönde bir adım attığını söyleyebiliriz.

Google’ın ortaklık yaptığı oyun stüdyoları sırasıyla Harmonix, Uppercut Games, Supermassive Games, Robot Entertainment ve Splash Damage oldu. Kurulan ortaklıklar ile beraber önümüzdeki günlerde yeni oyunların gündeme gelmesi bekleniyor. İlk olarak geliştirme aşamasında olan Orcs Must Die! 3 oyunda bu stüdyoların etkisinin görüleceği belirtiliyor. Robot Entertainment ortaklık ile beraber oyun Stadia kütüphanesinde görünür oldu.

Google’ın Stadia için sonbahar aylarında yeni oyunlar duyurması bekleniyor. Splash Damage tarafından geliştirilen Outcasters oyunu da yine Stadia kütüphanesinde önümüzdeki günlerde yerini alacak. Ortaklık kurulan diğer stüdyolardan hangi oyunların geleceği ise şu an için bilinmiyor.

Stadia platformunda oyun deneyimini belirleyen başlıca faktör yüksek internet hızı olmakta. Ülkemizde sunulmayan Stadia, Kuzey Amerika ve Avrupa pazarındaki ülkelerde kullanılıyor. İlerleyen dönemde Türkiye’deki internet altyapısının gelişmesi ile beraber Staida’nın ülkemiz pazarına da girdiğini görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum