Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia’da Kullanıcılar Oynamış Oldukları Oyuna Kalıcı Olarak Sahip Olacak

Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı bulut oyun platformu Stadia için yeni bir bilgi ortaya çıktı. Şirket Stadia’daki oyunları oynamış kişilerin kalıcı olarak oyunlara sahip olacağını açıkladı.
Google Stadia’da Kullanıcılar Oynamış Oldukları Oyuna Kalıcı Olarak Sahip Olacak

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Stadia ile ilgili sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor. Platform önümüzdeki süreçte kullanıma sunulacak ve oyun dünyasında yeni bir dönemin başlangıcına imza atmış olacak. Bulut tabanlı Stadia, Google’ın sunucuları üzerinden hizmet verecek. Kullanıcılara ise sadece bu hizmete abone olmak kalacak.

Henüz fiyat bilgisi mevcut değil ancak aboneler platformdaki tüm oyunları en yüksek ayarlarda kesintisiz oynama imkanı bulacak. Günümüzde bu deneyimi yaşamak adına yüksek performansa sahip bilgisayar ya da konsollar gerekiyor. Bununla beraber oyunlara da ayrıca para vermek gerekiyor. Google Stadia ile bu gereksinimlerin hepsi bir araya toplanmış olacak.

Google’ın kusursuz bir deneyim sunması için kullanıcılardan tek talebi ise hızlı bir internet bağlantısına sahip olmaları. Google, bulut platformuna dair yaptığı son açıklama ile oyunların kullanıcıların kütüphanesinde kalıcı olacağını duyurdu

Stadia Oyunları Ömürlük Olacak

Stadia Oyunları Ömürlük Olacak

Google, Stadia platformunu kullanıma sunarken dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri ile büyük anlaşmalar yapacak. Bu anlaşmalar sayesinde oyunlar Stadia’da hazır halde bulunacak ve milyonlarca kullanıcının beğenisine sunulacak.

Ancak daha sonraki günlerde geliştiriciler ile Google arasında bir anlaşmazlık yaşanması halinde oyunu oynayan kişilerin mağdur edilmemesi planlanıyor. Google yaptığı açıklama ile bu duruma maruz kalan kullanıcıların oyunlarını oynamaya devam edebileceklerini duyurdu.

Platforma daha sonradan abone olan kullanıcılar ise söz konusu oyunları oynayamayacak. Bu demek oluyor ki Stadia’da bir kere oynamış olduğunuz bir oyun ömür boyu size ait olacak. Daha sonra Google ile geliştirici arasında yaşanması muhtemel sorunlar kullanıcıları alakadar etmeyecek.

Google Sorun Yaşansın İstemiyor

Google Sorun Yaşansın İstemiyor

Yazılım devi bu tarz durumların yaşanmaması adına görüşmelerini titizlik içerisinde yürütüyor. Şirket oyun yapımcıları ile işbirliğinin devamlılığının sağlanması adına gerekli temaslarda bulunuyor ve kullanıcıların olası mağduriyetler yaşamasının önüne geçmek istiyor.

Platformun önümüzdeki günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor. Ülkemizdeki mevcut internet hızlarının Stadia deneyimi için oldukça yetersiz kaldığını söylemek mümkün. Gelecekte internet altyapılarının daha da gelişmesi ile beraber kullanıcıların Stadia deneyimi kusursuza yakın olacaktır. Zaman içerisinde bulut tabanlı oyun platformunun çok daha geniş çevrelere yayılması bekleniyor.

Stadia İlk Etapta Hangi Cihazları Destekleyecek?

Stadia İlk Etapta Hangi Cihazları Destekleyecek?

Google, Stadia’ya dair yapmış olduğu tanıtımda mobil cihazların büyük bölümünün platformu destekleyeceğini açıklamıştı. Gelen ilk haberlere göre az sayıda telefon ve tabletin Stadia platformunu destekleyeceği ortaya çıktı.

Google Stadia’nın SSS sayfasında yer alan bilgilere göre platform ilk olarak Google Pixel 3, Google Pixel 3XL, Google Pixel 3a Google Pixel 3a XL ürünlerinde kullanılabilir olacak. Bununla beraber Chrome OS yüklü tablet ürünlerinde de Stadia kullanılabilir olacak.

Google’ın yeni oyun platformunu ilk olarak kendi geliştirdiği ürün ve yazılımlara sunacağı görülüyor. Burada üzücü olan ise Apple kullanıcılarının bu deneyimden mahrum kalacak olması. iOS ve macOS kullanıcıları için Stadia’yı kullanmak mümkün olmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum