Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Stadia ve Nvidia GeForce Now, LG Akıllı TV’lere Geliyor

Bulut oyun servisleri Google Stadia ve Nvidia GeForce Now, LG TV’lere geliyor.
Google Stadia ve Nvidia GeForce Now, LG Akıllı TV’lere Geliyor

Son yıllarda oyun dünyasında bulut tabanlı servisler daha fazla söz sahibi olmaya başladı. Google Stadia ve Nvidia GeForce Now, oyunculara bulut oyun deneyimi sunuyor. İnsanların yüksek donanımlı ürünlere ücret ödeme gereksinimini ortadan kaldıran bu servisler, aylık abonelik sistemi ile en yeni oyunları kullanıcılara getiriyor. Bugün başlayan CES 2021 etkinliğinde bu platformları etkileyen yeni bir duyuru yapıldı.

Akıllı televizyon pazarının en güçlü üreticilerinden LG, her iki bulut servisi destekleyeceğini açıkladı. LG, CES’in büyük bir kısmını harcıyor ve yeni TV serilerini tanıtıyor. Daha büyük, daha ince ve daha parlak TV’lerin bu etkinlikte gösterilmesi planlanıyor. Bu televizyonlar ile beraber pek çok yenilik tüketicileri bekliyor olacak. Yeniliklerden birisi ise bulut tabanlı oyun servisleri ile alakalı.

Stadia ve GeForce Now, LG TV’lere Geliyor

LG televizyonların işletim sistemi olarak Android TV kullanmıyor. Bunun yerine şirketin webOS adında kendi işletim sistemi var. Geliştiriciler uygulamalarının LG’nin akıllı TV’leri için belirli sürümlerini yayınlıyor. Şirket Google Stadia ve Nvidia GeForce Now’ın LG 2021 TV’lere geleceğini duyurdu.

Google’ın bulut oyun hizmeti önümüzdeki aylarda bu televizyonlarda yerini alacak. Stadia yalnızca birkaç ülkede mevcut olduğundan her yerde kullanılamayacak. Ancak, Stadia’nın mevcut olduğu bir ülkede yaşıyorsanız, Stadia’ya erişmek için Chromecast kullanmanıza gerek kalmayacak.

Stadia biraz bulutta çalışan bir konsol gibi çalışıyor. Oyunları satın alabilir ve yakınınızdaki bir veri merkezinde çalıştırabilirsiniz. Video akışı doğrudan ekranınıza aktarılır ve oyun kumandası kontrolleriniz sunucuya aktarılır. Nvidia’nın bulut oyun hizmetine gelince, Steam, Epic Games, GOG veya Ubisoft Connect mağazalarında yer alan oyunlara GeForce Now üzerinden erişilebiliyor.

LG TV’lere GeForce Now desteğinin yıl sonuna doğru gelmesi bekleniyor. Güney Koreli şirket önümüzdeki günlerde akıllı televizyonlarının arayüzünü güncelleyeceğini ve buralarda reklam gösterimlerine yer vereceğini açıkladı. Kullanıcılar bulut oyun servislerindeki özel ayarlamaları televizyonların arayüz panelleri üzerinden gerçekleştirebilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum