Yatırım yapmaya başla!

Google, Stadia’yı Kendi Akıllı Telefonu Harici Modellerde Deniyor

Google’ın bulut oyun platformu Stadia’yı kendi akıllı telefonları harici modellerde de test etmeye başladığı söylendi.
Google, Stadia’yı Kendi Akıllı Telefonu Harici Modellerde Deniyor

Yazılım devi Google, geçtiğimiz aylarda bulut oyun servisi Stadia’yı tanıtmış ve dikkatleri üzerine toplamıştı. Bugün itibariyle oyun tutkunlarının başlıca tercih ettikleri ürünler PlayStation, Xbox, PC ve Nintendo Switch cihazları oluyor. Bu ürünlerin hepsinde oyunlar yerel bir disk üzerinde tutuluyor. Bulut oyun servisi ise adından anlaşılacağı üzere bu prensibin dışında hareket ediyor. Tüm oyunlar internete açık bir sunucu üzerinden abonelere sunuluyor.

Uzmanlar gelecekte bulut oyun platformlarının hızla yayılacağını ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılacağını tahmin ediyor. Bu platformlar arasında öncü şirket olan Google, Stadia’yı daha fazla kullanıcıya ulaştırmak adına yeni testler yapmaya başladı. Daha önce yapılan açıklamada bulut oyun servisinin Google’ın kendi akıllı telefonu olan Pixel modelleri için kullanılabileceği belirtilmişti. Şirket bu kapsamı daha da genişletmek adına harekete geçmiş görünüyor.

Stadia Farklı Telefonlarda Test Ediliyor

Stadia Farklı Telefonlarda Test Ediliyor

Google’ın Stadia için bugüne kadar yaptığı testler Pixel serisi modeller ile sınırlı olmuştu. Yapılan açıklama ile bulut oyun servisi sadece Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a, Google Pixel 3a XL, Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL modellerinde sunulacağı belirtilmişti. Ayrıca yine Google imzalı Chrome OS işletim sisteminin de Stadia desteğine sahip olacağı ifade edilmişti.

Diğer akıllı telefon modellerinde bu desteğin olmaması ise bekleyenleri üzmüştü. Ancak şirketin ilerleyen süreçte bu desteği başka akıllı telefonlar için de getirmek istediği biliniyor. Son günlerde Stadia’ya giriş yapan kullanıcıların karşısında nerede oynamak istediklerine dair yeni bir görselin çıktığı belirtiliyor. Ancak bunun bir denemeden ibaret olduğu ve o ana dair oturumla sınırlı olduğu ifade ediliyor.

Android Ekosistemi Stadia için Önemli

Android Ekosistemi Stadia için Önemli

Yine de bu gelişme Stadia’nın başka cihazlar tarafından desteklenmesi adına test sürecinin başladığını gösteriyor. Platformun diğer Android cihazlar tarafından kullanılabilir hale gelmesi şüphesiz oyuncuların ilgisinin artmasına neden olacaktır. Google’ın Stadia servisinin geleceği için büyük beklenti içerisinde olduğu biliniyor.

Yazılım devi geçtiğimiz günlerde Stadia için yeni bir oyun stüdyosu satın almıştı. Google bulut oyun servisini ilk etapta 14 ülkede kullanıma sundu. Bu deneyimin en iyi şekilde yaşanması için kullanıcıların yüksek internet altyapısına sahip olması gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum