Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Oyun Platformu Stadia Gücünü AMD GPU’sundan Alacak!

Google tarafından oyun dünyasına sunulan Stadia’ya ilişkin bir açıklama da AMD’den geldi. Şirket Google’ın kendi çiplerinden yararlanacağını duyurdu.
Google’ın Oyun Platformu Stadia Gücünü AMD GPU’sundan Alacak!

Oyun dünyası için devrim niteliğinde sayılacak Google’ın Stadia platformu, başka teknoloji devlerine de yaramış görünüyor. Bu hafta içerisinde düzenlenen GDC etkinliğinde kendi bulut sunucusunu duyuran Google Stadia, gününü AMD’nin özel üretim GPU’larından alacak. AMD ise yaptığı açıklama ile Google’ın yüksek performans elde etmek adına kendi işlemcilerini tercih ettiğini duyurdu.

Google’a yazılım geliştirme araçları ve Linux tabanlı Vulkan sürücüsü ile destek olacak olan AMD, yüksek merkezli GPU’larını Google’ın kullanımına sunacak. Daha açık ifade edecek olursak Google’ın Stadia platformu üzerinden oyun oynayacak olan kullanıcılar AMD’nin ekran kartlarını deneyimlemiş olacak.

AMD: Deneyimlerimizi Sunmaktan Mutluluk Duyuyoruz

Deneyimlerimizi Sunmaktan Mutluluk Duyuyoruz

Teknoloji devleri arasında yapılan işbirliği ile ilgili iki şirketin yetkililerinden önemli açıklamalar geldi. Etkinlikte ilk olarak söz alan AMD Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Veri Merkezi GPU İş Birimi Genel Müdürü Ogi Brkic yaptığı açıklamada muhteşem oyun deneyimlerini performanstan ödün vermeden sunacaklarını belirterek, “Oyuncu DNA’mızı ve veri merkezi teknolojilerindeki liderliğimizi, açık platformlara olan uzun süreli adanmışlığımızla birleştirerek, dünya sınıfında bulut tabanlı oyun deneyimlerini mümkün kılmak için benzersiz AMD teknolojileri ve uzmanlığını sunuyoruz.” diye konuştu.

Google Stadia yetkilisi Dov Zimring ise bu proje ile ilgili AMD ile yıllardır çalıştıklarını ifade etti.

Google Stadia yetkilisi Dov Zimring ise bu proje ile ilgili AMD ile yıllardır çalıştıklarını ifade etti.

Google’ın ses getiren bulut sunucusunun geliştirici platformu ürün müdürü Dom Zimrings açıklamasında AMD ile yıllardır çalıştıklarını ifade ederek, “Google Stadia için lider özellik ve performansı sunacak özel GPU’nun geliştirilmesini sağladık. Google ve AMD, Vulkan, açık kaynaklı Vulkan GPU sürücüleri ve açık kaynaklı grafik optimizasyon araçları konusunda açık kaynaklı yazılımlara karşı ortak bir adanmışlığa sahip. Oyun endüstrisindeki yenilikçilik ve birlikte çalışma ruhundan esinlenerek, grafik teknolojilerinin geleceğine, oyun geliştiricilerle öncülük etmeye hazırlanıyoruz” diye konuştu.

AMD, Google Stadia platformu için Radeon tabanlı özel GPU’lar geliştirdi. Dünyanın önde gelen GPU üreticilerinden AMD, Google Stadia için en iyi performansı verecek çipler geliştirdiğini belirtiyor. Oyuncuların bulut üzerinde yaşaması muhtemel gecikmelerin en alt seviyeye indirilmesi amaçlanırken, AMD ultra yüksek performanslı işlemciler geliştirdi.

Şirketin sahip olduğu grafik mimarisinin PC ve tüm popüler oyun konsolları ile uyumlu bir şekilde çalıştığı biliniyor. Bu durumun oyun geliştiricileri için bir avantaj olduğuna dikkat çekiliyor ve oyunların tek bir GPU mimarisi için iyileştirebileceği ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum