Yatırım yapmaya başla!

Google, Play Store ve Haritalar Servislerine Kullanıcı Dostu Özellikler Getiriyor

Yazılım devi Google, uygulama mağazası Play Store için yeni arama filtreleri geliştiriyor. Ayrıca Haritalar için konum paylaşma arayüzü güncellendi.
Google, Play Store ve Haritalar Servislerine Kullanıcı Dostu Özellikler Getiriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Google, çok sayıda ürün ve servis ile milyonlarca kişiye hizmet sağlıyor. Akıllı telefonların hayatımızın vazgeçilmez iletişim araçlarından biri haline gelmesi sonrası Google’ın bu alandaki çalışmalarının hızlanmasına neden oldu. Mobil işletim sistemi pazarının büyük bölümü Google tarafından geliştirilen Android sürümlerini kullanıyor.

Apple haricindeki tüm akıllı telefon üreticileri Google tarafından Android işletim sistemini tercih ediyor. Android ekosisteminde sayısız uygulama yer alıyor ve kullanıcılar bu uygulamaya Google’ın resmi mağazası Play Store üzerinden ulaşım sağlıyor.

Teknoloji devi Play Store’un daha iyi bir hizmet sunması adına yeni özellikler geliştiriyor ve bu platformun güvenliğinin sağlanması adına sürekli yeni önlemler alıyor. Şirket son olarak Play Store deneyimini iyileştirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar artık Android mağazasında arama yaparken 3 yeni filtreden faydalanabilecek.

Play Store’a Yeni Arama Filtreleri

Play Store’a Yeni Arama Filtreleri

Geçmişten bu yana Android mağazası Play Store sayısız uygulamaya ev sahipliği yapmaya başladı. Dünyanın dört bir yanından geliştiriciler yeni uygulamalarını Play Store’da yayınlamaya devam ediyor. Dolayısıyla bu mağazanın dipsiz bir kuyu halini aldığını söyleyebiliriz. Google kullanıcıların uygulamaları daha etkin bir şekilde araması için Play Store’a 3 yeni filtre ekleyeceğini açıkladı.

Kullanıcılar bu filtreleri tek tek seçebildiği gibi hepsini aynı anda da tanımlayabiliyor. Yeni arama filtreleri sırasıyla editör seçimi, derecelendirme ve uygulamanın yeni olup olmadığına yönelik olacak. Uzmanlar yeni filtrelerin Play Store’daki hassas arama deneyimini iyileştireceğine dikkat çekiyor.

Bu sayede ayrıca platformda yeni yayınlanan uygulamaların da daha görünür olacağı belirtiliyor. Arama filtreleri şu an için kullanıcı erişimine açık değil. İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test edileceği ifade edildi. İlerleyen günlerde ise tüm platformda kullanılabilir durumda olacak.

Haritalar’ın Konum Paylaşımı Güncellendi

Haritalar’ın Konum Paylaşımı Güncellendi

Yazılım devinin büyük ilgi gören uygulamalarından birisi ise Haritalar olmakta. Milyonlarca insan yol tarifi ve konum bilgisi almak adına navigasyon uygulamalarına büyük ilgi gösteriyor. Bu uygulamaların başında ise Google Haritalar gelmekte. Şirket bu uygulamasını sürekli günün şartlarına uygun olarak güncelliyor. Bilindiği üzere Haritalar kullanıcıları yerlerini bildirmek adına konum paylaşımı yapabiliyor.

2017 yılından bu yana kişiler gerçek zamanlı olarak konum paylaşma aracını kullanıyor. Şirket bu aracın arayüzüne yönelik değişikliklere imza attı. Artık konum paylaşımı arayüzü çok daha modern bir arayüze kavuştu. Halihazırda uygulama genelinde kullanılan Materyal Tasarımı 2 görünümü mevcut. Konum paylaşımındaki arayüz de genel tasarım ile uyumlu hale getirilmiş.

Uygulamada konum paylaşımı özelliği aktif olan kişiler ve bağlantılar alt bölümde genişleyen bir liste olarak gösteriliyor. Paylaşım göstergesinin de değiştirildiği arayüzde daha yuvarlak hatlara yer verilmiş ve açılır menü düşünülmüş. Yazılım devi Google Haritalar’ın son güncellemesi ile yeni arayüzünü kullanıcıların beğenisine sunmuş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum