Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google, Play Store’un Arama Bölümünde Yaşanan Hatayı Düzeltti

Android uygulama mağazası Play Store’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun Google tarafından düzeltildi.
Google, Play Store’un Arama Bölümünde Yaşanan Hatayı Düzeltti
Yorum

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google, mobil cihazlara yönelik verdiği hizmetler ile büyük bir kitleye ulaşıyor. Bilindiği üzere şirket Android işletim sisteminin geliştiricisi ve Apple hariç akıllı telefon üreticilerinin neredeyse tamamına yazılım desteği sunuyor. Bununla beraber kullanıcıların uygulamaları için Play Store mağazası da milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Uygulama geliştiriciler yeni ürünlerini kullanıcılarına sunmak adına Play Store’u kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulama mağazası ilginç bir hata ile gündeme gelmişti. Reddit’te paylaşımlarda bulunan kullanıcılar Play Store’da bazı uygulamalara dair yapılan aramalarda doğru sonuçlar ortaya çıkmadığını söylemişti. Pek çok kullanıcının belirttiği üzere uygulama aramalarında hatalı sonuçlar görülüyordu. Paylaşılan son bir rapor Google’ın can sıkıcı bu hatayı düzelttiğini ortaya koydu.

Play Store’da Arama Hatası Düzeltildi

Play Store’da Arama Hatası Düzeltildi

Android uygulama mağazasının yüz binlerce uygulamaya ev sahipliği yaptığı biliniyor. Benzer amaçlara çok sayıda uygulama, geliştiriciler tarafından Play Store’da sunuluyor ve bu yolla hem Google hem de geliştiriciler kazanç elde ediyor. Dolayısıyla uygulama geliştiriciler arasında bir rekabetin varlığından söz edebiliriz. Geçtiğimiz günlerde tespit edilen arama sonuçlarına dair hata ise uygulama geliştiriciler için sorun oluşturuyordu.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Reddit’te bir geliştirici yaptığı paylaşımda, “Birkaç gün önce bir Android oyunu yayınladım. Oyuna indirme bağlantısı üzerinden erişim sağlamak mümkün. Ancak, Google Play Store’da aradığımda bulamıyorum, geliştirici adıyla aradığımda bile görünmüyor.” açıklamalarına yer verdi. Bir başka kullanıcı ise Deliver The Duck adlı oyunu aradığında farklı sonuçlar ile karşılaştığını belirtmişti. Üstelik uygulama Deliver_The Duck olarak hatalı bir şekilde arandığında Play Store doğru sonucu çıkarmıştı.

Android Police tarafından hazırlanan son rapor ise Google’un bu hatayı düzelttiğini gösteriyor. Sorun yaşayan geliştiriciler uzun zamandır konuyla ilgili Google’a geri bildirimlerde bulunuyor ve çeşitli sosyal mecralarda durumu gündeme getiriyorlardı.

Uzmanlar uygulamalarının Play Store aramalarında ön planda çıkması için anahtar kelime seçiminin doğru yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan hata ile ilgili yapılan araştırmalarda artık sorunun çözüldüğü görülüyor. Yapılan düzeltmenin Play Store’un geneline yayılmasının ise biraz daha zaman alacağı belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu