Yatırım yapmaya başla!

Google, Play Music Uygulamasının Fişini Dünya Genelinde Çekmeye Hazırlanıyor

Google müzik uygulaması Play Music’in Eylül ayından itibaren kapatılacağını açıkladı.
Google, Play Music Uygulamasının Fişini Dünya Genelinde Çekmeye Hazırlanıyor

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcıya hitap eden ürün ve servisleri ile öne çıkıyor. Bu servislere yenileri eklenirken, diğer yandan da bazı uygulamaların kapatılması söz konusu oluyor. Bu noktada uygulamaların kullanıcılardan ne oranda ilgi gördüğü belirleyici rol oynuyor. Teknoloji devi sevilen uygulamaları sürekli yeni özellikler ile güncelliyor. Bekleneni veremeyen uygulamaların ise fişini çekmekten çekinmiyor.

Bu uygulamalara önümüzdeki günlerde müzik servisi Play Music eklenecek. Android kullanıcılarının dahi çok fazla tercih etmediği bu servisin yakında kapatılacağı açıklandı. Şirket daha önce dijital müzik servisi için YouTube Music’i geliştirdi ve bu uygulamaya yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Ancak Play Music için yolun sonu göründü diyebiliriz.

Play Music Dönemi Kapanıyor

Play Music Dönemi Kapanıyor

Teknoloji devi yaptığı açıklama ile Play Music uygulamasının artık durdurulacağını duyurdu. Google bu işlemi kademeli olacak gerçekleştireceğini belirtiyor. İlk etapta Güney Afrika ve Yeni Zelanda’da bu hizmet Eylül ayından itibaren durdurulacak. Ekim ayında ise dünyanın geri kalan ülkelerinde Play Music’in kaldırılacağı belirtiliyor. Şirket bu süre içerisinde kullanıcılara kütüphanelerindeki müziklerini aktarmaları içim imkan tanınacağını açıkladı.

Google daha önce Play Music’te bulunan medya dosyalarını YouTube Music’e aktarmaya imkan tanıyan bir özellik geliştirmişti. Bu karar aslında o dönem Play Music için sonun yaklaştığını gösteriyordu. Şirket ayrıca açıklamasında hizmetin son günleri içerisinde kullanıcılara çok sık aralıklarla bildirim göndereceğini belirtiyor. İçerik aktarma işlemi Aralık ayına kadar gerçekleştirilecek.

Google’un bu kararı ile ilerleyen dönemde YouTube Music’e daha fazla odaklanacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere dijital müzik servisleri arasında Spotify başı çekiyor. Apple Music, Deezer ve YouTube Music ise diğer müzik platformları olarak karşımıza çıkıyor. YouTube Premium servisine abone olanlar da Music hizmetini beraberinde satın almış oluyor. Yapılan paylaşımda Play Music kütüphanesinde yer alan içeriklerin YouTube Music’e nasıl taşınacağı gösteriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum