Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Milyonlarca Kişiyi Etkileyen Sorunun Sebebini Açıkladı

Google geçtiğimiz gün yaşanan erişim sorununun sebebini açıkladı.
Google Milyonlarca Kişiyi Etkileyen Sorunun Sebebini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Google milyonlarca insan tarafından kullanılan çok sayıda ürün ve servisin geliştiricisi konumunda. Şirket ilk kurulduğunda sadece arama motoru hizmeti veren bir platformdan ibaretti. Geçen yıllar içerisinde akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber Google tarafından kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik pek çok uygulama geliştirildi.

Dolayısıyla yaşanan bir erişim sorunu çok geniş bir kitleyi etkiliyor. Geçtiğimiz gün kullanıcılar başta YouTube olmak üzere pek çok Google servislerine erişim sıkıntısı yaşadı. Drive, Gmail, Dökümanlar ve Meet servislerine girişte kullanıcılar sorun yaşadılar.

Android uygulama mağazası Play Store’da da sorun kendisini gösterdi. Kullanıcılar telefonlarına bir süreliğine de olsa uygulama indiremedi ve mağazadaki uygulamaları görüntülemekte sorunlar yaşadı. Yazılım devi yaşanan sorunun sebebini açıkladı.

Google’dan Servis Açıklaması

Google’dan Servis Açıklaması

Google servislerinde yaşanan erişim sorunu pek çok ülkede etkisini gösterdi. Downdetector üzerinden yapılan sorgulamada ABD, Avrupa ve Asya ülkelerinde bu sorunun yaşandığı yönünde geri bildirimler dikkat çekti. Google kısa süre içerisinde yaşanan sıkıntıyı çözdü ve servisler normal haline döndü.

Yapılan ilk açıklamada, “Google, Gmail ve YouTube diğer tüm hizmetlerine sorunsuz olarak erişim şu an sağlanabilir durumdadır. YouTube’suz bir Dünya düşünülemez.” ifadelerine yer verilmişti. Teknoloji devinden yeni bir açıklama daha geldi ve servislerin çökmesine neden olan sorun hakkında bilgilendirme yapıldı. Şirket ayrıca yaşanan sorundan ötürü kullanıcılarından özür diledi.

Yapılan açıklamada, “Dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren servisler, yüksek hata katsayısı verdi. Şu anda tüm servisler yeniden çalışmaya başladı Aksaklıktan etkilenen herkesten özür diliyor ve bu durumun gelecekte bir daha yaşanmaması için çalışıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Dün servislerin çökmesi sonrası ülkemizde pek çok kişi Google’a yönelik bir erişim engeli getirilip getirilmediğini sorgulamaya başladı. Sosyal medya platformlarında bu minvalde pek çok paylaşım yapıldı.Kısa süre sonrasında Google’dan açıklama yapıldı ve sorunun ülkemize özgü olmadığı anlaşıldı. Google servislerinde yaşanan çökmenin çok etkisini gösterdiği ülkelerin başında Rusya, Fransa, Hollanda ve Almanya yer alıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum