Yatırım yapmaya başla!

Google Katlanabilir Telefonlara Özel Android Sürümü Geliştiriyor

Katlanabilir telefonlarda geri sayımın sürdüğü şu günlerde Google. bu cihazlara özel Android sürümü geliştireceğini duyurdu.
Google Katlanabilir Telefonlara Özel Android Sürümü Geliştiriyor

Akıllı telefon dünyasında son günlerde en çok konuşulan konulardan birisi katlanabilir telefonlar oluyor. Sektörün önde gelen şirketleri Samsung ve Huawei, yakın gelecekte katlanabilir akıllı telefonları piyasaya süreceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Samsung katlanabilir telefon modeli için tarih bile vermişti.

Android ekosisteminin dev üreticileri Huawei ve Samsung’un katlanabilir telefon süreçlerinde sona yaklaşması ile beraber Google’dan da bir hamle geldi. Google 6-8 Kasım tarihleri arasında düzenlediği ‘Google Dev Summit’ etkinliğinde Android işletim sistemlerinin geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bu projelerin arasında katlanabilir telefonlara yönelik işletim sistemleri de yer alıyor.

Katlanabilir Telefonlara Android Desteği Geliyor

Katlanabilir Telefonlara Android Desteği Geliyor

Teknoloji devinin düzenlediği etkinlikle Android Mühendislik Başkan Yardımcısı David Burke, katlanabilir telefonlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Burke, bu ürünlere dair planlarının olduğunu ve ‘ekran sürekliliği’ adını verdikleri bir plan ile katlanabilir telefonlara özel Android işletim sistemi geliştireceklerini açıkladı.

Yapılan açıklamada Google ve Samsung’un ortaklığı sonucu 2019 yılının başlarında katlanabilir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Google mühendisi Burke, cihazın hem telefon hem de tablet özelliklerine sahip olduğunu belirtti ve geliştirilecek olan sistemin bunu tamamlayacağını belirtti.

Özel Arayüz Geliştirilecek

Özel Arayüz Geliştirilecek

Google, katlanabilir telefonlara özel geliştirdiği işletim sisteminde farklı bir arayüze yer verecek. Söz konusu arayüzde telefonun tek ekranın kapak açıldığında geniş bir tablet arayüzüne dönüşmesi, kapakla etkileşime girilen bir uygulamanın kapak açıldığında ana ekrana gelmesi ve birden fazla uygulamanın aynı anda çalışması gibi çeşitli özelliklerin kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni arayüzün katlanabilir telefonlara son derece kolay bir şekilde entegre edilmesi planlanıyor. Google’ın katlanabilir telefon üreticilerine özel bir rehber hazırladığı biliniyor. Google’ın geliştirdiği yeni sistem sayesinde tüm katlanabilir telefonların benzer bir arayüze sahip olacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum