Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Geliştirdiği Kablosuz Veri Paylaşım Platformu Nearby Sharing Android’e Geliyor

Android kullanıcılarının birbirleri ile kablosuz olarak hızlı veri paylaşımı yapabileceği Nearby Sharing uygulamasının beta testleri başladı.
Google’ın Geliştirdiği Kablosuz Veri Paylaşım Platformu Nearby Sharing Android’e Geliyor

Mobil cihazlar artık hemen herkesin başlıca iletişim aracı olarak kullanılır hale geldi. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi pek çok işlemini akıllı telefonlar ile gerçekleştiriyor. Piyasa işletim sistemi olarak Android ve iOS telefonlar üzerinde kurulmuş durumda. Apple ve Google geliştirdikleri işletim sistemleri ile beraber kullanıcılara sundukları deneyimi sürekli iyileştiriyor.

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması bu cihazlar arasındaki veri aktarımını da daha önemli bir hale getiriyor. iPhone kullanıcıları uzun zamandır Apple tarafından geliştirilen AirDrop özelliği ile birbirleri arasında kablosuz olarak hızlı veri aktarımı yapabiliyor. Huawei tarafında ise Huawei Share uygulaması kullanıcılara hızlı veri paylaşım imkanı sunuyor.

Samsung kullanıcıları ise S-Share ve Wi-Fi üzerinden birbirleri ile veri paylaşımı yapabiliyor. Android ekosisteminde uzun zamandır böyle bir uygulamanın eksikliği hissediliyordu. Google bir süredir Nearby Sharing uygulaması üzerinde çalışıyordu. Uygulamanın beta testlerinin başladığı duyuruldu.

Nearby Sharing Beta Sürümü Yayınlandı

Nearby Sharing Beta Sürümü Yayınlandı

Android üreticileri bir süredir kendi kullanıcıları için çeşitli kablosuz aktarım protokolleri üzerinde çalışıyordu. Google tarafından geliştirilen Nearby Sharing ile bu tüm ekosistemde standart olarak kullanılabilir hale gelecek. Uzun zamandır üzerinde çalışılan proje Android beta programına kayıtlı kullanıcılara sunuldu. Bu hizmet sayesinde Android kullanıcıları birbirleri arasında kablosuz olarak hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabilecek.

Özelliğe dair ortaya çıkan ekran görüntüleri AirDrop benzeri bir sistemin kurulduğunu gösteriyor. Veri aktarımı Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıları ile gerçekleştiriliyor. İki Android kullanıcısı birbirleri arasında bağlantı kuracak ve hızlı bir şekilde dosya paylaşabilecek. Şu an için test aşamasında olan proje ile veri aktarım detayları bilinmiyor. Google’dan da yeni araca dair bir açıklama gelmiş değil.

Sistemin Android 6 ve üstü işletim sistemlerine dair telefonlarda çalışacağı belirtiliyor. Bu da neredeyse tüm Android kullanıcılarının bu özellikten yararlanabileceğini gösteriyor. Huawei, Samsung ve Apple’ın geliştirdiği sistemler sadece o markaya ait telefonları kullananlar tarafından deneyimlenebiliyor. Ancak Nearby Sharing aracı tüm Android kullanıcılarına yönelik hizmet verecek. Google’ın önümüzdeki günlerde tüm Android kullanıcılara Nearby Sharing özelliğini sunması bekleniyr.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum