Yatırım yapmaya başla!

Google İş Yerinde İçki Kullanımını Sınırlayarak Ünlü Şirket Kültürünü Sona Erdiriyor

Son dönemde taciz skandalı haberleriyle ve çalışanların grevleriyle gündeme gelen Google, yeni şirket politikasıyla başlıklarda yer etti. Detaylar haberimizde;
Google İş Yerinde İçki Kullanımını Sınırlayarak Ünlü Şirket Kültürünü Sona Erdiriyor

Geçen hafta çıkan haberlerde Google’ın cinsel tacizle suçlanan Başkan Yardımcısı Andy Rubin’e 2014 yılında işten ayrılması için 90 milyon dolarlık tazminat verildiği yazılmıştı. Rubin iddiayı reddetse de Google çalışanları şirketteki cinsel tacizi ve iş yeri kültürü konularını protesto etmek için ayağa kalkmış, teknoloji devine karşı başlatılan hareket çığ gibi büyümüştü.

İşte bu noktada, Google CEO’su Sundar Pichai’nin durumu yatıştırmak için yaptığı hamle dikkat çekti çünkü Pichai, taciz şikayetleriyle başa çıkmak için yeni politikalarının bir parçası olarak iş yerindeki içki içmek için bazı kurallar getirdi. Diğer bir ifadeyle Google’ın bir zamanlar partiler yapılan ünlü şirket kültürünü, iş yerinde içki tüketimini sınırlandırarak ve daha ağır eylemler getirmekle tehdit ederek sona erdirmeye karar verdi.

Buna göre Google’ın yalnızca ofisteki değil çalışanların bir araya geldiği herhangi bir etkinlik ya da partide de aşırı içki kullanımını engelleyeceği belirtildi.

Google Sınırlı Alkol Kullanımıyla Bir Kültürün Sonunu GetiriyorPichai bildirilen cinsel taciz olaylarında alkolün sık sık dile getirildiğini ve eğer işler değişmezse daha ağır önlemler uygulayabileceklerini kaydetti. Perşembe günü yapılan açıklamada Google bazı çalışanlarını şaşırtarak, iş yerinde alkol ve çalışma sonrası işle alakalı bağlantılarda sıkı önlemler alacağını vurguladı.

Yeni politikayla alakalı olarak, bir istatistiğe işaret edilerek Google’a bildirilen cinsel taciz vakalarının yüzde 20’sinde alkolün rol oynadığı bilgisi verildi.

Google İçki Kullanımını Sınırlayarak Ünlü Şirket Kültürünü Sona ErdiriyorAyriyeten sorunun devam etmesi durumunda çok daha zahmetli eylemler uygulanacağı yönünde tehditte bulunuldu. Ve bu tehdit, Sundar Pichai’nin alkolü tamamen yasaklayabileceği şeklinde yorumlara yol açtı. İlgili haberde, Silikon Vadisi’nin bir içki kültürü olduğu ve Google’ın en azından ilk başlarda 20’li yaşlarındaki insanlarla dolu bir iş yeri olduğu hatırlatıldı.

Zaten Google’ın ilk çalışanları da o zamanlar şirkette çok sayıda içkili partiler düzenlediklerini açıkça anlatmışlardı. Fakat şirket kültürü tohumlarının artık bir ağaca dönüştü ve bunu ertelemenin zamanının gelmiş olabileceği öne sürüldü. Daha doğrusu Google’ın şirket politikasında yaptığı değişiklikten bu sonuç çıkartıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum