Yatırım yapmaya başla!

Google I/O 2020’nin Dijital Etkinliği de İptal Edildi

Google’ın daha önce dijital ortamda düzenleyeceğini duyurduğu I/O 2020 etkinliği tamamen iptal edildi.
Google I/O 2020’nin Dijital Etkinliği de İptal Edildi

Tüm dünyada etkisini artıran Corona virüsü, hayatın neredeyse her alanını olumsuz etkilemiş durumda. Çin’den tüm dünyaya yayılan salgın son rakamlara göre 11.400 insanın hayatını kaybetmesine neden olmuş durumda. Salgına yakalanan insan sayısının ise 275 bin olduğu belirtiliyor. Sosyal yaşam ise büyük ölçüde sekteye uğruyor. Geçtiğimiz dönemde düzenlenmesi planlanan pek çok etkinliğin ise bu sebeple iptal edildiği duyurulmuştu.

MWC, GCD, Facebook F8 gibi pek çok etkinlik için benzer kararlar alındı. Teknoloji devi Google’ın her yıl düzenlediği Google I/ 2020 etkinliği de aynı şekilde iptal edilme durumu ile karşı karşıya kalmıştı. Ancak şirket bu etkinliğini dijital platform üzerinden düzenleyeceğini açıklamıştı. Google’dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi ve etkinliğin tamamen iptal edildiği duyuruldu.

Google’dan İptal Kararı

Google’dan İptal Kararı

Google’ın dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan çok sayıda ürün ve servisi bulunuyor. Şirket her yıl düzenlediği etkinlik ile yeni teknolojilerine dair duyurular gerçekleştiriyor. 3 Mart tarihinde düzenlenmesi planlanan ve sonrasında dijital ortama aktarılacağı açıklanan Google I/O 2020 tamamen iptal edilmiş oldu.

Şirket almış olduğu karara dair açıklamasında, “Gelişticilerimizin, çalışanlarımızın ve yerel topluluklarımızın sağlığı ve güvenliği konusunda endişelerden dolayı ve yerel Körfez bölgeleri için belirlenen karantina uyarınca ne yazık ki bu yıl hiçbir bölgede Google I/O etkinliği düzenlemeyeceğiz. Şu anda hepimizin yapması gereken en önemli konu, hepimizin karşılaştığı yeni zorluklarla birlikte tüm dikkatimizi insanlara yardımcı olmaya adamak.

Geliştirici bloglarımız ve topluluk forumlarımız aracılığıyla platform güncellemelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğimizden emin olabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Topluluklarımızın güvenli, bilgili ve bağlantıda kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Herhangi bir sorunuz olursa io@google.com adresine mail gönderebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Dijital ortamdan 12-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan etkinlik bu açıklama ile tamamen iptal edilmiş oldu. Online etkinliğin insanların birbirine mesafe olarak yakın olma ihtimalinin artıracağı nedeniyle böyle bir kararın alındığı belirtiliyor. Katılımcılar gelecek yıl düzenlenecek olan Google I/O 2021 etkinliğine otomatik olarak davet alabilecekler. Benzer kararı Apple da geçtiğimiz günlerde almıştı. Teknoloji devi WWDC 2020 etkinliğini dijital ortamdan düzenleyeceğini açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum