Yatırım yapmaya başla!

Google I/O 2020 Etkinliğine Corona Virüsü Darbesi

Google’ın en büyük etkinliklerinden biri olan geliştirici konferansı Corona virüsü nedeniyle iptal edildi.
Google I/O 2020 Etkinliğine Corona Virüsü Darbesi

Çin’de yaygın olan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü endişesi artarak devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 3 bini geçti. Corona virüsü sebepli olarak tedavi gören insan sayısının ise 90 bini geçtiği belirtiliyor. İtalya, Güney Kore, ABD, Japonya ve daha pek çok ülkede virüsün görülmesi tedirginliğin boyutunu artırıyor. Endişelerin artması ile beraber dünyada düzenlenen pek çok etkinliğin iptal edildiğine tanık oluyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Mobil Dünya Kongresi ve Dünya Oyun Geliştiricileri Konferansı gibi başlıca etkinliklerin iptal edildiği duyurulmuştu. Keza sosyal medya devi Facebook her yıl düzenlediği F8 konferansını iptal ettiğini açıkladı. Teknoloji devleri Microsoft ve Google’ın Corona virüsü nedeniyle etkinliklerini dijital ortamda düzenleyeceği gündeme gelmişti.

Microsoft, MVP Summit etkinliğini Google ise Cloud Next etkinliğini dijital platform üzerinden düzenleyecek. Bu gelişmeler sonrası Google bir diğer büyük etkinliğine dair benzer bir karar daha alındı. Tüm dikkatlerin üzerine toplandığı etkinliklerden biri olan Google I/O 2020 Corona virüsünden nasibini aldı.

Google’dan İptal Kararı

Google’dan İptal Kararı

Corona virüsünün yaygınlaşması ile beraber ses getiren etkinliklere dair iptal haberleri gelmeye devam ediyor. Yazılım devi ilk olarak 6-8 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği Cloud Next etkinliğini dijital ortamda gerçekleştireceğini açıkladı. Bu durum akıllara Google I/O 2002 etkinliğinin iptal edileceği ihtimalini getirmişti. Korkulan oldu ve şirket 12-14 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği Google I/O 2020 konferansının Corona virüsü nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Corona virüsü (COVID-19) etrafındaki endişeler nedeniyle ve CDC, WHO ve diğer sağlık otoritelerinin sağlık rehberliği uyarınca Shoreline Amfi Tiyatrosu’ndaki fiziksel Google I/O 2020 etkinliğini iptal etmeye karar verdik.” ifadelerine yer verildi.

Google açıklamasında katılımcıların yapmış olduğu ödemeleri 13 Mart tarihine kadar geri alabileceklerinin altını çizdi. Google I/O etkinliğinde başta Android işletim sistemi olmak üzere şirketin bünyesi altındaki pek çok uygulama ve servise dair duyurular gerçekleştiriliyor.

İptal edilen etkinliğe bilet alan kişiler gelecek yıl düzenlenecek Google I/O 2020 için otomatik olarak bilet alımı yapabilecek. Önümüzdeki süreçte düzenlenecek başka etkinliklerin de Corona virüsü sebebiyle iptal edilebileceği belirtiliyor. Uzmanlar salgından korumak için yakın temastan ve tokalaşmaktan kaçınılması gerektiği konusunda uyarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum