Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Trafikte Yaşanan Sorunların Sebebini Açıklayacak

Google’ın popüler navigasyon uygulaması Haritalar, trafikte yaşanan sıkışıklığın sebebi hakkında kullanıcılara bilgi verecek.
Google Haritalar Trafikte Yaşanan Sorunların Sebebini Açıklayacak

Navigasyon denince akla ilk olarak Google Haritalar geliyor. Yazılım devinin kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu navigasyon hizmeti, trafikte oldukça işe yarayan bir uygulama. Özellikle büyükşehirlerde yoğun trafiğin içinde olan kullanıcılar için Google Haritalar uygulaması bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Google, bu anlamda kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Google son olarak yoğun trafiktekileri memnun edecek yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özellik trafiğin tıkandığı noktalara dair kullanıcılara bilgilendirme yapmasına yönelik. Şu anda test sürecinde olan özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Haritalar için Raporlama Özelliği

Haritalar için Raporlama Özelliği

Google Haritalar bilindiği üzere güzergahların trafik durumuna dair bilgilendirmelerde bulunuyor. Renklendirme yöntemi ile yapılan bu bilgilendirme ile kullanıcılar gidecekleri yola dair trafik durumunu öğrenebiliyorlar. Ancak trafiğin tıkanmasına pek çok etken sebep olabiliyor. İşte Haritalar’a gelen yeni raporlama özelliği bu durum hakkında kullanıcıları bilgilendirecek.

Trafiğin tıkandığı bölgede herhangi bir kaza olduysa kullanıcılar bunu öğrenme şansı bulacak. Bu bilgilendirmenin nasıl sağlanacağına gelince, o bölgedeki kullanıcılar bu durumu Google bildirecek. Bu sayede bölgede seyir halinde olan herkes yaşanan aksaklığın sebebini öğrenmiş olacak.

Google Trafiğe Yeni Çözümler Arıyor

Google Trafiğe Yeni Çözümler Arıyor

Tabi bu durumdan bölgedeki herkesin yararlanması için navigasyon modunun sürekli açık olması gerekiyor. Gidilen bölgede herhangi bir sebepten trafiğin kilitlenmesi halinde, diğer kullanıcıların telefonlarına bildirim gönderilecek. Sohbet baloncuğu şeklinde gönderilecek olan bildirim sayesinde yaşanan trafik tıkanıklığına dair ayrıntılar diğer kullanıcılara aktarılacak.

Haritalar, kullanıcılar için daha önce yolda bulunan kazaları ve radarları göstermeye başlamıştı. Gelen yeni özellik ile beraber Google’ın dünyanın her yerinde yaşanan trafik sıkıntılarına çözüm getirmeyi planladığı görülüyor. Geliştirilen yeni özellik ilk olarak Android uygulamasına sunulacak. İlerleyen zamanda ise iOS uygulamasının güncellenmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum