Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Seyahat Sırasında COVID-19’a Karşı Uyarılarda Bulunacak

Google’ın popüler servisi Haritalar için kullanıcıları salgına karşı uyaracak yeni özellikler yayınlandı.
Google Haritalar Seyahat Sırasında COVID-19’a Karşı Uyarılarda Bulunacak

2020 yılının ilk günlerinden bu yana dünyanın başlıca gündem maddesi olarak Corona virüsünün öne çıktığını söyleyebiliriz. Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı ve milyonlarca kişi etkisi altına aldı. Bugün itibarıyla dünya genelinde virüse yakalanan insan sayısı 7.1 milyonu geçmiş durumda. 406 bini aşkın insan ise hayatını kaybetti. Hızla yayılan virüs nedeniyle pek çok ülke katı önlemler uygulamak durumunda kaldı.

İnsanların bir araya geldiği alanlara girişin yasaklanması, seyahatin engellenmesi gibi kısıtlamalar alınan başlıca önlemler arasında yer alıyor. Son günlerde ise pek çok ülkede normalleşme süreci kapsamında alınmış olan önlemler kaldırılıyor. Kaldırılan önlemler arasında seyahat kısıtlaması da yer alıyor. Teknoloji devi Google, Haritalar uygulamasına seyahat deneyimini iyileştirecek yeni özellikler ekledi.

Google Haritalar’a COVID-19 Özelliği

Google Haritalar’a COVID-19 Özelliği

Günümüzde Corona virüsünün yayılmasını önlemek adına alınacak başlıca önlemler arasında sosyal mesafe kurallarının uygulanması yer alıyor. Bu mesafenin sağlanması adına mobil cihazların önemli rol oynadığını söylemek mümkün. Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması işle beraber Google Haritalar’a yeni iki özellik eklendi. Gelen özelliğe göre toplu taşıma esnasında maske takılmasını gerektiren bir durum varsa, uygulama kullanıcıları kontrol noktalarına yönlendirecek.

Uyarıların yapılması için gerekli bilgiler yerel kaynaklardan ve devlet kurumlarından sağlanacak. Google bu uygulamayı ilk olarak Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland, Birleşik Krallık ve ABD’deki kullanıcılar için sunuyor. İlerleyen günlerde çok daha fazla ülkede bu uyarıların gösterilmesi planlanıyor.

Şirket ayıca toplu taşımayı kullanacak kişilere daha fazla yardımcı olmak adına yeni adımlar atıyor. Google daha önce Haritalar uygulamasında toplu taşımanın ne kadar kalabalık olacağına dair bilgilendirme yapmaya başlamıştı. Bu özelliğe yönelik iyileştirmede bulunan Google, toplu taşıma rotası üzerinden kullanıcıların yoğunluk tahminlerini görmelerine olanak sağlayacak.

Şirket halihazırda geçtiğimiz aylarda Haritalar uygulamasında kullanıcılara Corona virüsüne dair uyarılar yayınlamaya başlamıştı.Google’ın Haritalar uygulamasına getirdiği yeniliklerle ilgili paylaştığı blog yazısının tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum