Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Farklı Ulaşım Araçlarının Rotalarını Bir Arada Sunacak

Google’ın popüler uygulamalarından Haritalar, kullanıcı dostu bir özelliğe daha kavuşuyor.
Google Haritalar Farklı Ulaşım Araçlarının Rotalarını Bir Arada Sunacak

ABD’li teknoloji devi Google, dünya genelinde milyonlarca kişiye çok sayıda ürün ve servis ile üstün hizmet sunuyor. Son dönemde mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber bu servisler arasında Haritalar’ın büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. İnsanlar bir yerden başka bir yere ulaşmak adına Haritalar uygulamasından faydalanıyor.

Google ise uygulamanın deneyimini artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle uygulamanın kullanımında büyük bir artış söz konusu oldu.

Google geçtiğimiz günlerde Haritalar uygulamasında seyahat sırasında COVID-19’a karşı uyarılarda bulunacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Normalleşme süreçlerinin yaşandığı şu günlerde kullanıcılar işlerine giderken en güvenli rotayı çizmek istiyor. Google ise farklı ulaşım araçlarına dair rotaları bir araya toplayarak en güvenli yolu çizecek.

Haritalar için Çoklu Rota Seçeneği

Haritalar için Çoklu Rota Seçeneği

Bilindiği üzere Google’ın Haritalar uygulaması kullanıcılara farklı ulaşım seçeneklerinin yer aldığı rotalar çiziyor. Otomobil, toplu taşıma, yürüyüş ve bisiklet ile seyir haline olan kişilere özel rotalar Haritalar tarafından çiziliyor. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ile bilinen Jane Manchun Wong, Haritalar’ın bu deneyimini iyileştirecek bir özelliği tespit etti. Buna göre Haritalar’da artık farklı ulaşım yollarına bir arada yer verilecek.

Yani otomobil + toplu taşıma ya da bisiklet + toplu taşıma araçları ile çizilen rotalar bir araya toplanarak en uygun yolculuk şekli kullanıcılara sunulacak. Google ayrıca Uber gibi üçüncü taraf uygulamalar ile bu rotaları paylaşacak. Seyir esnasında bir duraktan otobüse binebilir ve yolculuk boyunca farklı ulaşım rotalarını görmek mümkün olacak.

Google bu özelliği şu an için test ediyor ve önümüzdeki günlerde Haritalar uygulamasında getireceği güncelleme ile kullanıcılara sunacak. Farklı ulaşım modlarını bir araya getiren bazı uygulamalar halihazırda kullanılıyordu. Google artık bu deneyimi bizzat kendisi sunmaya başlayacak.

Şirket ayrıca Haritalar uygulamasının kullanıcı arayüzüne dair değişiklikler üzerinde çalışıyor. Uygulamanın üst bölümünde yer alan arama çubuğunun yan tarafında profil resminin getirilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum