Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Kullanıcılara Corona Virüsüne Dair Uyarılar Yayınlıyor

Google’ın Haritalar servisi, mobil uygulamaları ile salgına karşı kullanıcılara uyarılarda bulunuyor.
Google Haritalar Kullanıcılara Corona Virüsüne Dair Uyarılar Yayınlıyor

Corona virüsü dünyanın dört bir yanında her geçen gün daha büyük bir risk haline geliyor. Pandemi olan bu salgına dair ülkeler alarma geçmiş durumda. Pek çok ülkede acil durum ve sokağa çıkma yasağı gibi radikal yaptırımlar uygulanıyor. İnsanların salgına dair bilgi almasında dijital servislerin büyük rol oynadığını söyleyebiliriz. Teknoloji şirketleri bu çerçevede kendilerine düşen görevi gerçekleştiriyor ve kullanıcılara en doğru bilgiyi ulaştırmaya çalışıyor.

Yazılım devi Google da bu bağlamda harekete geçti ve dijital servislerini bu yönde hizmet vermeye yönlendiriyor. Google Haritalar ise son dönemde kullanıcı sayısı hızla artan uygulamalar arasında yer alıyor. Şirket uygulama aracılığı ile kullanıcıları bilgilendirmeye başladı. Uygulama aracılığı ile ABD’deki kullanıcılara salgına dair uyarılar aktarılıyor.

Haritalar Salgına Karşı Uyarıyor

Haritalar Salgına Karşı Uyarıyor

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber Harita servislerine olan ilginin de hızla arttığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla kullanıcıların doğru bilgiye bu servisler aracılığı ile ulaşması oldukça önemli. Google başlatmış olduğu yeni uygulama ile Haritalar’ın iOS ve Android kullanıcılarını Corona virüsüne karşı bilgilendiriyor. Şu an için bu uygulama ABD’deki kullanıcılar için sunuluyor. Şirket vatandaşlara sağlık merkezine gitmeden önce doktorları ile iletişime geçmelerini  tavsiye ediyor.

İletişim için ise Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) işaret ediliyor. Bu uyarılar kullanıcıların uygulama içerisinde sağlıkla ilgili aramalar yapması halinde gösteriliyor. ABD’de son günlerde vaka sayısının hızla artması nedeniyle arama sayılarında gözle görülür bir artış olduğuna dikkat çekiliyor.

CDC tarafından yapılan uyarılarda kullanıcılara şüpheli durumlarda ilk olarak 911’i aramaları öneriliyor. Şirket daha önce de ulusal bir Corona virüsü internet sitesi oluşturacağının sözünü Başkan Trump’a vermişti. Site bugün itibarıyla yayınına başladı. Bununla beraber hem Google hem de YouTube aramalarında kullanıcıların karşısına en güvenilir bilgilerin çıkarılması sağlanıyor.

Haritalar için gelen uyarı özelliği önümüzdeki günlerde başka ülkelerde de kullanıma sunulabilir. ABD’de salgının hızla yayılması Google’ın yeni önlemler almasına neden oluyor. Son verilere göre ülkede görülen toplam vaka sayısı 20 bine yaklaştı. Hayatını kaybeden insan sayısının ise 275 olduğu belirtiliyor. Uzmanlar ABD’deki gidişatın ilerleyen günlerde İtalya’dan bile olabileceğine dikkat çekiyor.

Google’dan Corona Virüsü Sitesi

Google'dan Corona Virüsü Sitesi

ABD Başkanı Donald Trump tarafından daha önce Google tarafından bir web sitesi oluşturulacağı açıklanmıştı. Google tarafından oluşturulan site yayınına başladı. Web sitesi şu an için ağırlıklı olarak ABD’li ziyaretçilere ulaşıyor. Önümüzdeki günlerde başka dil seçenekleri ile daha fazla ülkeye ulaşılması planlanıyor. Bu dil seçenekleri arasında ilk sırada ise İspanyolca yer alıyor.

İnternet sitesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-10’a dair tavsiyeleri ve yapılması gerekenlere yer veriliyor. Bununla beraber WHO tarafından kurulan COVID-19 Dayanışma Madahale Fonu’na da web sitesi aracılığı ile bağış yapmak mümkün oluyor. Benzer bir hamle kısa bir süre önce WhatsApp’tan gelmişti. Mesajlaşma devi Corona virüsü ile ilgili bilgilendirme yaptığı bir internet sayfası oluşturdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum