Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Bisiklet Sürücülerini Sevindirecek Özelliğe Kavuşuyor

Google Haritalar uygulaması bisiklet sürücülerini ilgilendiren bir özellikle geliyor. Uygulama bisiklet istasyonlarını gösterecek.
Google Haritalar Bisiklet Sürücülerini Sevindirecek Özelliğe Kavuşuyor

Yazılım devi Google, bünyesi altında bulunan uygulamaları sürekli güncelliyor ve yeni özellikler ile donatmaya devam ediyor. Bu uygulamalar arasında ise son yıllarda kullanım oranında artış gözlenen Haritalar yer alıyor. Şirketin son dönemde Haritalar’a dair pek çok yeni özellik geliştirdiği ve kullanıma sunduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde şirket toplu taşım araçlarına dair pek çok bilgiye Haritalar’da yer vereceğini duyurmuştu.

Bununla birlikte doğal afet, radar, kaza ve elektrikli otomobiller için Haritalar’ın yepyeni özellikler ile donatıldığı biliniyor. Ancak gelen son haber bisiklet sürücülerini sevindirecek. Günümüzde ulaşım seçenekleri arasında bisikletin önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın pek çok bölgesinde bisikletlere ayrılmış özel alanlar mevcut. İnsanlar bisikletlerini buraya park edebiliyor. Google Haritalar ise bu istasyonları ve bulundukları durum hakkında bilgilendirme yapmaya hazırlanıyor.

Haritalar Bisiklet İstasyonlarını Gösterecek

Haritalar Bisiklet İstasyonlarını Gösterecek

Özellikle Avrupa ülkelerinin büyük bölümünde bisiklet yoğun bir şekilde kullanılan ulaşım araçlarından biri olmakta. Bu ülkelerde bisiklet sürücüleri için oluşturulmuş istasyonlar mevcut. Ülkemizde az sayıda da olsa bu istasyonlardan görmek mümkün. Ancak pek çok kullanıcı bu istasyonların nerede olduğu ve doluluk oranlarına dair bilgi edinmekte zorlanıyor.

Google Haritalar’a getireceği yeni özellik ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile Google Haritalar, bisiklet istasyonlarının nerede olduğunu ve içerisindeki doluluk oranı hakkında bilgilendirme yapacak. Bu istasyonlarda kullanıcılar bisiklet kiralama işlemi yapabiliyor.

Google bu özelliğin testlerine geçtiğimiz yıl New York’ta başladı. Yapılan açıklama ile bisiklet istasyonlarının bilgisi 23 şehirde daha verileceği ortaya çıktı. Bu şehirler Barselona, ​​Berlin, Brüksel, Budapeşte, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londra, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, Yeni Taipei City, Rio de Janeiro, San Francisco Körfez Bölgesi, São Paulo, Toronto, Viyana, Varşova ve Zürih olarak açıklandı.

Şehir Sayısı Artacak

Şehir Sayısı Artacak

Bisiklet istasyonlarının görüntüleneceği işlev ilk olarak 23 şehirde kullanıma sunulacak. Önümüzdeki günlerde başka şehirlere de yayılacak olan özelliğin Türkiye’ye de ulaşması bekleniyor. Google’ın geliştirmiş olduğu sistem Ito World üzerinden sağlanacak ve bisiklet istasyonlarına dair tüm bilgiler buradan paylaşılacak. Özelliğin kullanılması için Haritalar’da bulunan bisiklet paylaşım sistemi seçeneğini aktif etmek yeterli olacak.

Şirket bisiklet paylaşım istasyonlarına dair yaptığı bilgilendirmenin yanında otobüs, tren gibi toplu taşıma araçlarının aralarında olduğu gerçek zamanlı pek çok ulaşım bilgisine de yer verecek. Google’ın bisiklet sürücülerine olan ilgisi aslında yeni değil.

Şirket geçtiğimiz Aralık ayında kullanıcıları Scooter ve bisikletlere yönlendirecek bir özellik geliştirmişti. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki Google, harita uygulamasının kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermesini istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum